В Анталії знайшли унікальний кинджал із затонулого корабля: реліквії 3600 років

Під час підводних розкопок в Анталії (Туреччина) дослідники виявили на місці затонулого судна бронзовий кинджал мінойської цивілізації.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда підводних археологів виявила під час розкопок в районі Кумлуджі (Анталія) рідкісний бронзовий кинджал зі срібними заклепками. На думку вчених, артефакту близько 3600 років. Зброя походить з мінойської цивілізації, що процвітала на острові Крит за бронзової доби у 3000-1000 роках до нашої ери.

Роботи на судні, що багато століть тому затонуло біля берегів давньої Лікії, розпочалися у 2019 році. Розкопками опікується Міністерство культури та туризму Туреччини, розповіло видання Arkeonews.

Під орудою доцента, доктора Хакана Оніза з Університету Акденіз команда водних археологів вивчала затонуле судно, що перевозило мідні зливки. Уламки корабля покояться на глибині 50 метрів. За словами дослідників, він прямував на Крит.

Міністр культури та туризму Мехмет Нурі Ерсой поділився світлинами з розкопок корабля у своєму акаунті в соціальних мережах. Він прокоментував, що знахідки біля узбережжя Анталії «можуть стати одними з найважливіших відкриттів не лише для Туреччини, але й для світу підводної археології загалом».

старовинний кинджал

Дослідники, що протягом п’яти років вивчали аварію корабля бронзового віку, зосередилися на документуванні та вивченні артефактів, які допомогли отримати чимало цінної інформації. Варто додати, що археологи використовували новітні технології пошуку та методи аналізу раритетів. Передбачається, що розкопки на цій ділянці триватимуть ще п’ять років. Отже, на команду чекає ще чимало відриттів.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU