Досі було проведено мало досліджень стосовно того, як впливовість пов’язана з імовірністю зради. Тож команда науковців з Університету імені Райхмана (Ізраїль) та Рочестерського університету (США) спробувала пояснити природу подружньої невірності високостатусних осіб.
Ніщо людське не чуже
Коли мова заходить про зради знаменитостей, на думку чи не одразу спадають стосунки Білла Клінтона та Моніки Левінські. Колишній президент США потрапив у заголовки газет 1995 року після того, як стало відомо про його роман з 22-річною стажеркою Білого дому.
У низці статусних любителів «стрибати у гречку» згадується також Білл Гейтс, який неодноразово зраджував дружину. Вони прожили разом 27 років та зрештою розлучилися.
Дослідження показало, що підвалиною романів на стороні може бути саме впливовість. Ба більше, вчені вважають, що ймовірність зрад серед впливових людей навіть значно вища, ніж серед простих смертних.
За словами науковців, люди, котрі відчувають себе сильнішими та менш залежними від інших, вищої думки про себе. Вони також переконані, що є бажаними, розповіло видання Daily Mail.
Професор Гуріт Бірнбаум, провідний автор дослідження, зазначив, що впливові особи схильні вважати, що в них більше можливостей за межами офіційних відносин.
Про що дізналися дослідники?
Команда провела чотири експерименти за участю добровольців, які перебували в моногамних гетеросексуальних відносинах не менш як чотири місяці.
У першому та другому експериментах учасників просили описати момент, коли вони відчували себе впливовішими щодо свого нинішнього партнера, або типовий день у їхніх стосунках.
Після цього добровольці або описували сексуальні фантазії, що не стосувалися партнера, або переглядали фотографії незнайомців та повідомляли, з ким із них вони хотіли б зав’язати роман.
У третьому експерименті учасники описували динаміку й місце влади у своїх романтичних стосунках. А потім виконували завдання із привабливим учасником дослідження, перш ніж оцінити свій сексуальний потяг до нього.
Зрештою, в четвертому експерименті усталені пари учасників протягом трьох тижнів щоденно повідомляли про своє сприйняття міцності взаємин, свою цінність як партнера та сексуальні фантазії, флірт чи секс з кимось, крім свого партнера.
Результати показали, що відчуття власної владності (впливовості) було пріоритетним чинником, коли йшлося про інтерес людини до можливих стосунків на стороні.
«Люди з вищим відчуттям влади мотивовані для ігнорування своїх зобов’язань у відносинах», – зазначив професор Гаррі Рейс, співавтор дослідження. На його думку, ці особи більшою мірою схильні заводити короткострокові інтрижки, якщо є така можливість.
Дослідження також засвідчило, що учасники, котрі стверджували, що почуваються сильнішими у відносинах, зазвичай оцінювали себе вище, ніж свого партнера. На думку вчених, це – доволі руйнівний синдром.
«Коли люди почуваються могутнішими та вірять, що в них більше варіантів для відносин, ніж у їхнього нинішнього партнера, вони більш схильні звертати увагу на інші потенційно багатообіцяльні альтернативи», – додав професор Рейс. За його словами, переконання в наявності інших варіантів, інших можливих партнерів «може послабити їхню відданість поточним відносинам».
Фото: pixabay.com