Коли здається, що вас накриває темна хмара, потрібно швидко виправляти ситуацію та відроджувати моральний дух.
Стрес на роботі, раптовий напад смутку, сварка з коханою людиною, нервозність перед важливою подією, різкий напад туги – ось лише деякі тривожні дзвіночки, що сигналізують про необхідність відновлення вашого психічного здоров’я. Замість того, щоб оголосити на весь світ про свій геть зіпсований день, варто дослухатися до порад британських експертів, якими ділиться видання Independent. Ймовірно, ці практичні психологічні прийоми будуть конструктивними для багатьох із тих, в кого раптом здали нерви.
Отже, треба поліпшити свій психологічний стан за 10 хвилин чи навіть менше? Елементарно!
Замініть розчарування на подяку
Ця порада для тих, хто займався повсякденними справами і раптом відчув нудьгу або розчарування. Замість фрази «Я змушена (чи зобов’язана) ходити в спортзал» варто казати: «Я тішуся з того, що на відміну від інших, можу ходити в спортзал». А замість «Мені знову треба йти на роботу» треба себе переконувати: «Я щаслива, що ходжу на роботу, адже так пощастило не всім».
Відома психотерапевтка Анна Матур вважає цей прийом надзвичайно ефективним. Бо ж він дає смогу подивитися на звичні речі, як на привілеї. На думку експертки, подяка нейтралізує негативні почуття, робить людину впевненішою в собі та підвищує рівень щастя.
Будьте сміливими
Коли нерви розгойдалися, треба згадати ті часи, коли ви були сміливими або почувалися такими. Це неабияк вас надихне.
«Кожен маленький акт сміливості на будь-якому етапі життя допоможе зміцнити вашу впевненість. Коли ви знову відчуєте страх, знайдіть в собі мужність, і це надасть вам сил», – каже Розі Найс, фахівчиня з культури коучінгу і авторка книги «Магія відбувається в тиші». Кожного разу, як Розі Найс нервує, вона згадує про свою сміливість, яку знайшла колись всередині себе. І це допомагає їй впоратися зі своїми страхами.
Просто заземліться
Коли людина повністю занурена у свої тривожні думки, її поверненню в реальність може допомогти швидка вправа на заземлення. Так вважає Олена Туроні, консультантка та співзасновниця психологічної клініки «Челсі».
Передусім потрібно назвати п’ять речей, які ви можете почути, чотири речі, які можете побачити, три речі, яких можете торкнутися, дві речі, які можете нюхати, і одну річ, яку можете скуштувати.
Цей нескладний для виконання метод пов’язаний із низкою переваг для здоров’я. Зокрема, з поліпшенням сну, підвищенням імунітету та покращенням настрою.
Зробіть масаж ніг
Масаж ніг може бути дуже швидким способом поліпшення психологічного стану, стверджує Пол Еттлінгер, лікар загальної практики з Лондона. Однак для цього не потрібно вирушати в масажний салон чи шукати фахівця в інтернеті.
Можна взяти тенісний м’яч, або м’яч для гольфу, або просто апельсин та терти його кожною ступнею по кілька хвилин. Це активує нервову систему та звільнить ендорфіни, що відповідають за гарний настрій. Масаж різних точок стопи допоможе позбавитися відчуття напруги і занепокоєння.
Подзвоніть старому другові
У більшості з нас є люди, до яких звертаємося, коли нам погано. Але чому б не зателефонувати комусь, з ким ми давно втратили зв’язок? І навіть не для того, аби вивалити на давнього друга чи колегу всі свої проблеми, а щоб насолодитися відчуттям возз’єднання.
Варто лишень зазирнути в старий телефонний довідничок та зателефонувати світлій особистості з минулого життя, на котру постійно бракувало часу. Швидше за все, вас будуть раді почути, вважає психологиня Одрі Танг. А якщо ви не готові до бесіди, напишіть спочатку повідомлення, додає вона.
Зарядіться енергією танцю та води
Замість того, щоб читати книжки про методики контролю над емоціями, краще знайти по-справжньому ефективний спосіб зарядитися позитивом. Для цього достатньо лише 10 хвилин.
Любите музику і танці? Увімкніть домашню стереосистему і танцюйте, як божевільний, протягом дев’яти хвилин. Десяту хвилину доведеться витратити на розчісування розпатланого волосся, каже Кендалл Роуч, терапевтка медичної компанії Babylon.
Тим, хто працює дистанційно, експертка пропонує виконати восьмихвилинні водні кардіо-маніпуляції. А саме: сполоснути обличчя водою та випити склянку води перед незабарним спілкуванням з керівництвом в Zoom.
Як стверджує Кендалл Роуч, це найкращі способи перезарядити свій внутрішній «акумулятор» за вельми короткий час. Адже вони не лише омолоджують, а й додають енергії та сил.
Фото: pixabay.com