Літературна творчість може запобігти деменції

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Ведення щоденника зазвичай асоціюється з хобі дівчат-підлітків, які розмальовують сторінки блискучими ручками. Проте, як показують дослідження, така літературна творчість також може допомогти літнім людям запобігти розвитку деменції.

Ведення щоденника як найкращий спосіб запобігти деменції

Дослідники проаналізували дані 10 000 австралійців старше 70 років, за якими спостерігали протягом майже 10 років. Вони виявили, що ті, хто частіше брав участь у заходах з підвищення грамотності, таких як ведення щоденника, написання листів або використання комп’ютера, мали на 11% менше шансів на розвиток деменції.

Водночас активна розумова діяльність, така як гра в настільні ігри, карти або шахи, розгадування кросвордів або головоломок, була пов’язана зі зниженням ризику на 9%. Дослідники також виявили, що мистецька діяльність, така як обробка дерева, металообробка чи малювання, а також пасивна розумова діяльність, така як читання газет або прослуховування музики, призводить до зниження ризику розвитку деменції на 7%. З іншого боку, виявлено, що соціальні прогулянки та спілкування не мали жодного ефекту.

Творчі способи запобігання деменціїКоманда дослідників з Мельбурна зазначає, що усі ці результати доводять, що участь дорослих у навчанні грамотності, творчому мистецтву, активній та пасивній розумовій діяльності може допомогти знизити ризик деменції у пізньому віці. Для людей похилого віку збагачення способу життя може бути особливо важливим, оскільки це може запобігти розвитку захворювання через зміни розпорядку дня.

На думку вчених, збагачений спосіб життя з різноманітними видами дозвілля може відображати оптимістичну особистість і надавати когнітивні переваги. Це все стимулює ріст нейронів і синапсів і сприяє добробуту.

Поширення деменції та спроби зупинити це захворювання

Команда дослідників додала, що їхні висновки можуть допомогти визначити політику геріатричної допомоги та заходів, спрямованих на профілактику деменції для людей похилого віку. За даними ВООЗ у світі близько 50 млн людей мають це захворювання, і щороку додається майже 10 млн нових випадків.

За оцінками дослідження 2021 р. це значення через старіння населення досягне відмітки понад 152 млн до 2050 р. Згідно з прогнозами експертів, найбільше зростання поширеності цього захворювання спостерігатиметься у Східній та Північній Африці та на Близькому Сході.

Як зазначає видання Daily Mail, вчені розглядають можливий спосіб лікування деменції. Відомо, що білок «Клото» турбозаряджає мозок старих мавп, і, можливо, що це працюватиме і на людях. Проте творчі способи, що запобігають розвитку деменції, вже зараз можуть бути корисними для людей похилого віку.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU