Вибір партнера: ТОП-5 речей, на які варто звернути увагу

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Рівень розлучень для перших шлюбів за останні роки суттєво знизився. Якщо у 2011 р. цей показник становив 9,7% на 1000 жінок, то у 2021 р. він зменшився до 6,9%. Частково це пояснюється зниженням кількості шлюбів. Молоді люди одружуються пізніше або взагалі не одружуються. У 2011 р. показники шлюбу становили 16,3% на 1000 жінок, а у 2021 р. – лише 14,9%.

Найчастіші причини розлучень

Попри все, причини розлучень пар, як зазначають експерти виданню Psychologytoday, залишаються тими самими. До розпаду шлюбу, як і раніше, найчастіше за все призводять труднощі спілкування, фінансові проблеми, сексуальна несумісність, невірність, фізичне та емоційне насильство тощо.

Проте основною причиною розлучень є шлюб. Декому це може здатися жартом, але це дійсно так. Проблема полягає саме у шлюбі, а точніше – у тому, кого ми обираємо у партнери. Якщо від початку відносин вибір зроблено неправильно, то розлучення буде майже неминучим.

Тому було б корисніше розглянути шляхи, за допомогою яких можна уникнути такої катастрофічної помилки, яка спричинить великий біль, коштуватиме чимало грошей і залишить емоційний шрам на родині на покоління. Нижче наведена п’ятірка найважливіших речей, на які варто звернути увагу щодо свого партнера ще на початку стосунків.

ТОП-5 важливих речей при виборі партнера

Відповідальність

Важливо вибирати партнера, який зможе взяти на себе відповідальність за свій внесок у будь-які труднощі у стосунках. Більшість пар, які звертаються за допомогою до психологів, звинувачують одне одного у своїх труднощах у стосунках, тоді як насправді до руйнування відносин завжди потрібні двоє. Проте деякі люди настільки чутливі або захищені, що просто не можуть визнати свої проблеми.

На що звернути увагу при виборі партнераТому експерти рекомендують ще на етапі побачення звертати увагу на те, чи ваш партнер несе відповідальність, чи просто звинувачує інших. Деякі люди замкнені у позиції жертви, і прийняття відповідальності змушує їх відчувати себе надто вразливими. Одруження може виявитися для них справжнім розчаруванням, тому що зробити це без драми буде значити поступитися або уникати будь-яких розбіжностей для збереження миру.

Відкритість

Правда, безперечно, може завдати шкоди, але заплющення очей завдає ще гіршого болю. Деякі люди ненавидять конфронтацію. Тому ви можете ніколи не дізнатися, що вони насправді відчувають з приводу чогось, доки вони не завдадуть удару у відповідь. І на з’ясування цього можуть піти роки.

Якщо ви обираєте партнера, який розповідає все так, як є, то можете бути впевнені, що коли він буде засмучений чимось, то неодмінно поділиться цим з вами. Проте є одне застереження: ви повинні бути в змозі прийняти такий вид відкритості, інакше ви самі дозволите своєму партнеру мати власний «склеп із кістяками».

Чесність

Це поняття пов’язане з відкритістю, але не є одним й тим самим. Деякі люди брешуть або замовчують правду. Цей спосіб життя зазвичай передається з родини походження.

Експерти зазначають, що деякі партнери регулярно брешуть один одному без потреби, але для них це відбувається майже рефлекторно. Проте якщо ваш потенційний партнер бреше про дрібниці, то, імовірніше за все, він буде брехати й про суттєві речі.

Ваблення

При виборі партнера ваблення відіграє доволі не останню роль, і експерти особливо підкреслюють це. Слід бути абсолютно чесними з собою. Якщо ви не відчуваєте фізичного та емоційного потягу до свого партнера, то основа для майбутніх романів на боці та розлучення вже підготовлена.

Важливі риси для стосунківДеякі люди не можуть сказати «Ні» і піддатися тиску, щоб одружитися. Інші просто дуже бояться зачепити чиїсь почуття. Просто подумайте, як боляче буде, якщо ви розійдетеся через роки після спільного життя.

Розуміння

При вибору вам слід розуміти, чи має ваш потенційний партнер якесь уявлення про себе? Чи може він розповісти вам, які зразки стосунків були відтворені у його житті протягом багатьох років?

Без розуміння люди зазвичай роблять ті самі помилки знову і знову. І вам не слід бути чиїмось дослідницьким проєктом, поки ця людина намагається знайти себе.

Слід також задати собі питання: на кого з батьків найбільше схожий ваш партнер? Якщо, наприклад, він подібний до вашої матері, з якою у вас були труднощі протягом усього життя, то, можливо, ви вступаєте в таку ж неприємну динаміку стосунків, як дорослий.

Звісно, при виборі партнеру слід брати до уваги ще більше чинників. Наприклад, відповідність цінностей, релігії, бажання мати дітей, освітній і соціально-економічний статус. Проте перераховані вище чинники зазвичай є саме тими, які найчастіше за все ігноруються та спричиняють значну шкоду тривалим стосункам.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU