Взірець перевтілень: летючий автомобіль ASKA дебютував на CES-2023

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Адже у всьому світі проєктують дедалі більше автомобілів, що літають. За деякими моделями вже навіть вишикувалися черги покупців.

2019 року американський стартап Next Future Mobility (NFT) оголосив про незабарне створення летючого автомобіля ASKA. Відтоді потік замовлень від нетерплячих клієнтів не припинявся ані на хвилину. Потенційні покупці зацікавилися 6-пропелерною крилатою конструкцією. Гвинти та крила автівки за потреби складаються докупи, як в комахи. А отже, щоразу можна вільно обирати, як краще подорожувати – земними чи повітряними трасами. Та є одне «але»: для керування машиною потрібно мати посвідчення пілота.

Нещодавно майбутні водії-пілоти познайомилися з інноваційним концептом ближче. Автомобіль, що літатиме та їздитиме, дебютував у всій красі на виставці CES-2023. Цій демонстрації передували численні тестування.

Повноцінний запуск автівки ASKA (по-японськи це означає «птах, що літає») має відбутися у 2026 році, розповіло видання Designboom.

imgonline com ua bigpicture gj2gb6xba9yo3qsc - Наука&Техніка - 50Plus

Чим автівка близького майбутнього приваблює водіїв-пілотів 

Тож чотиримісна модель ASKA може рухатися дорогою як автомобіль або літати як гвинтокрил чи літак: у автівки є режими вертикального зльоту та посадки, а також зльоту та посадки з коротким розгоном. Аеродинамічна конструкція передбачає безпечне та ефективне керування на дорозі та в повітрі, стверджують розробники концепту.

Одна зарядка електричних двигунів забезпечує дальність польоту до 402 кілометрів. До того ж електрична архітектура моделі дає змогу скористатися іншим джерелом енергії, приміром, воднем.

ASKA здійснює посадку будь-де: на домашній галявині, вулиці або стоянці. Автівку можна легко перевести в режим польоту. Та злетіти вертикально у спеціально призначеному для цього місці. Коли крила летючого автомобіля розкриваються, він переходить до плавного польоту в запрограмованому напрямку. Після вертикальної посадки пілот-водій може поїхати далі, як на звичному авто, або залишити машину на стоянці.

imgonline com ua bigpicture bcfeqeqtenj3c3 - Наука&Техніка - 50Plus

Як стверджує Гай Каплінскі, виконавчий директор NFT, значну увагу розробники ASKA приділили безпеці нової моделі. Цю безпеку, зокрема, гарантують великі крила й пропелери, 6 блоків батарей, користування різними джерелами енергії – усе це стане запорукою безпечного пересування в повітрі та на землі. У NFT сподіваються, що летючі автомобілі зрештою будуть доступні для широкої публіки.

Стартапери планують виробляти автівки ASKA не лише на продаж, а й здавати частину тиражу в оренду. Перші машини мають піднятися в повітря – вже не як експериментальні зразки – у 2026 році.

На думку авторів ідеї, впровадження оригінальної моделі в щоденний побут стане черговим кроком до переосмислення якості життя у XXI столітті.

«Щоб побудувати найкраще суспільство і найкращу економіку, потрібні найкращі транспортні рішення, а летючі автомобілі будуть частиною цього рівняння», – резюмував Гай Каплінскі.

Фото:  ASKA

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU