Як психічний розлад: залежність від соцмереж потребує терапії

FacebookTwitterLinkedinTelegram

У 2021 році шведське дослідження пов’язало надмірне використання соцмереж з іншими видами залежності та психічними розладами. Наразі вчені стверджують, що залежним від соціальних мереж слід пропонувати терапію для зміцнення психічного здоров’я.

Терапія краща, ніж обмеження користуванням соцмережами

Британські дослідники дослідили 2700 експериментальних досліджень по всьому світу та вивчили потенційні заходи для тих, хто стурбований соціальними медіа. На їхню думку, медики повинні пропонувати пацієнтам з депресією терапію, щоб допомогти подолати «проблемне» використання соціальних мереж та покращити їхнє психічне здоров’я.

Дослідники виявили, що ті, хто обмежив використання соцмедіа, мали помітне покращення рівня депресії, тривоги та самотності. Проте втручання на основі когнітивно-поведінкової терапії було навіть ефективнішим, ніж повна відмова від соціальних мереж.

Під «проблематичним» використанням мають на увазі випадки, коли заклопотаність людини соціальними медіа призводить до відволікання від її основних завдань та нехтування обов’язками в інших аспектах її життя. Попередні дослідження показали, що використання соцмереж може стати проблематичним, коли воно починає втручатися у повсякденне життя людини та призводить до поганого психічного стану, включаючи депресію, тривогу, стрес та самотність.

Використання соцмереж Дослідники проаналізували понад 2700 експериментальних досліджень з усього світу, які проводилися з 2004 по 2022 роки. Потім вони оцінили вплив використання соціальних мереж та психічне здоров’я дорослих.

Як зазначає видання Daily Mail, для звіту було проаналізовано близько 23 досліджень. З них 39% виявили, що втручання в соціальні медіа сприяють покращенню психічного здоров’я. При цьому втручання на основі терапії були найефективнішими.

Вони покращили психічне здоров’я у 83% досліджень порівняно з утриманням від соціальних мереж (25%) або обмеженням використання додатків (20%). Депресія була найбільш досліджуваним станом, причому 70% досліджень показали покращення результату після втручання.

Залежність від соцмереж потребує втручання фахівців

Провідна авторка дослідження Рут Плакетт зазначає, що проблеми з психічним здоров’ям зростають, як і кількість людей, які користуються соціальними мережами. Також вона додає, що медичні працівники повинні знати, що скорочення часу, проведеного у додатках для спілкування, навряд чи принесе користь самому психічному добробуту. Замість цього краще застосовувати терапію та роздуми, чому люди взагалі користуються соціальними медіа, що дозволить визначити кращу поведінку та допоможе покращити психічне здоров’я.

Ще одна авторка дослідження, лікарка Патриція Шартау додала, що потрібно активно досліджувати використання соцмедіа та їх впливу на психічний стан пацієнтів, які відчувають тривогу та/чи поганий настрій. Таким чином можна буде дати їм можливість отримати користь від лікування, включаючи деякі з більш ефективних втручань.

Залежність від соцмереж потребує терапіїДослідники визнали, що тепер потрібні подальші експериментальні дослідження, щоб з’ясувати, хто може отримати найбільшу користь від втручання в соціальні мережі. Є надія, що отримані результати допоможуть розробити вказівки та рекомендації для політиків та клініцистів щодо того, як найкраще керувати проблемним використанням соцмедіа.

Раніше цього року, у червні, американські дослідники виявили, що молоді люди, які скоротили використання соціальних мереж до 30 хвилин на день, мали менше проблем з психічним здоров’ям. У них значно покращився рівень депресії, самотності та тривоги. До того ж вони частіше повідомляли про позитивне почуття гордості.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU