Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Імпотенція: як постояти за себе?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

«Стан нестояння» може спіткати чоловіка не тільки в «сивому» віці, тому боятися треба не перспективи старості, а помилок молодості. Чи правильно вважати статеве безсилля «хворобою назавжди», і коли порушення ерекції є явищем оборотним?

Знайомтесь: імпотенція

Проблеми з ерекцією становлять підставу для діагнозу «еректильна дисфункція», якщо понад чверть спроб коїтусу не досягли успіху. А імпотенцією лікарі називають найвищий ступінь еректильної дисфункції – стійку неможливість здійснення статевого акту. І, виявляється, це не просто приватна драма учасників процесу і не лише особисте горе того, хто зазнає фіаско у ліжку. До цієї інтимної патології є діло суспільству! За висновками науковців, чоловіки з таким розладом неповноцінно працюють: частіше за інших хворіють і ухиляються від роботи. І це закономірно: impotentia у перекладі з латинської – «безсилля», «слабкість». Що для «сильної статі» – майже образа: за межами лікарського кабінету слово «імпотент» вживається в глузливо-лайливому контексті.

Здорове чоловіче збудження запускається синтезом оксиду азоту в ендотеліальних клітинах (шар тканини всередині артеріальної стінки). Завдяки цій речовині судини малого таза розширюються, і кров наповнює печеристі тіла. Натомість у дрібних локальних венулах відбувається зворотний процес: їх скорочення перешкоджає відтоку крові, і це підтримує збудження.

Еректильна дисфункція може мати багато проявів, що визначаються різною природою патології. Раніше головними винуватцями імпотенції вважалися психогенний збій або дефіцит тестостерону. Стійке збудження пеніса унеможливлюють судинні порушення, що призводять до неконтрольованої еякуляції (невчасного викиду насіннєвої рідини) при збережених спонтанних ерекціях. Відсутність адекватних реакцій на стимуляцію за наявності останніх свідчить про психогенну природу хвороби.

Але нові дослідження найпоширенішою причиною визнають органічні «помилки» у здійсненні ерекції. На відміну від факторів, які можуть спровокувати статеве безсилля, імпотенція розвивається на основі патологічних змін у механізмі роботи органу. Органічне ураження унеможливлює як адекватні, так і спонтанні ерекції, що є найскладнішою клінічною ситуацією.

na pryjomi u psyhologa - Здоров'я - 50Plus

Зовнішні ознаки імпотенції у чоловіків

Розпізнати «безсилого» чоловіка можна навіть за непрямими ознаками: неадекватними реакціями та «уникливій» поведінці.

Занепокоїти мають такі симптоми:

  • ослаблення чи зникнення ерекції під час спроби статевого контакту (проблема поступово посилюється, частота невдач зростає);
  • відсутність нічних та ранкових спонтанних ерекцій;
  • скорочення тривалості статевого акту та прискорене сім’явипорскування;
  • зниження потенції зі зменшенням кількості сексу вдвічі та більше;
  • роздратування від спроб тактильних контактів;
  •  не властива раніше сором’язливість і безпричинна агресія;
  • уникнення «делікатних» тем у спілкуванні та недопущення натяків сексуального характеру.

Проте слід відрізняти схожі ознаки, що не свідчать про наявність імпотенції. За тимчасовими проявами статевої дисфункції можуть ховатися фізіологічні зміни у функціонуванні організму: зокрема, в андропаузі. Чоловічий клімакс є гормональною перебудовою у зрілому віці (45-60 років). У цей період поступово зменшується кількість тестостерону, що призводить до поступового згасання статевої функції. Зазвичай цей процес плавно зливається із загальними ознаками старіння, але патологічний перебіг може спровокувати нерівномірне згасання функції яєчок.

Симптоми гормональної перебудови:

  • зниження статевого потягу;
  • затримка або передчасне сім’явипорскування;
  • ослаблення ерекції та швидке вибивання із сил при статевому акті;
  • дратівливість і нервозність;
  • зниження працездатності та швидка стомлюваність;
  • поганий сон (важке засинання і часті нічні пробудження).

Внаслідок вікових змін чоловік втрачає інтерес до роботи і може відчувати стан приреченості (іноді розвивається важка депресія). Багато хто починає самостійно шукати способи «повернення молодості». Через 3-5 років критичний період минає. Пережити його допомагають підтримка близьких людей, фізкультура, здоровий спосіб життя та психологічний комфорт.

Причина імпотенції

Оскільки за ерекцію в організмі відповідають різні процеси, загальний збій можуть спричинити порушення на будь-якому етапі.

Еректильна дисфункція виникає через психоемоційне та фізичне виснаження, системне вживання стероїдних анаболіків (спортивних добавок), а також деяких ліків (нейролептиків). Причини сексуальних розладів можуть полягати у хворобах ендокринної та нервової систем, інфекційних і запальних захворюваннях сечостатевої сфери, порушенні кровообігу, гіпертонії, хірургічних операціях, травмах, стресах, сімейних конфліктах тощо.

Значно підриває ерекцію гіподинамія: порушуються локальний кровоток та баланс кровопостачання статевого органу.

Перешкоджає ерекції також зловживання алкоголем: це негативно діє на залози ендокринної системи, зокрема статеві. Найшкідливішим алкоголем для чоловіків фахівці називають пиво: у напої міститься фермент, схожий на жіночий гормон – естроген. Регулярне вживання пива провокує гормональний дисбаланс за рахунок зниження вироблення чоловічого гормону тестостерону. Як кажуть у народі, «живіт росте, а кінчик сохне».

Порушення еректильної функції здатне викликати і тривале статеве утримання. Зниження потенції та збільшення ймовірності передчасної еякуляції відзначається за відсутності близькості від двох місяців до півроку.

Наслідки імпотенції

Цей стан може призвести до хвороб через недостатній кровообіг в органах малого тазу. Небезпека відсутності статевого життя є загрозою хронічного застійного простатиту. Неможливість статевого акту посилює патологію і загрожує новими ризиками для здоров’я, зокрема – в сексуальній сфері.

Водночас у навмисній відмові від сексу та шлюбних стосунків (целібаті) лікарі знаходять позитивний аспект. В активному статевому житті фахівці вбачають фактор виснаження чоловічого організму, а при утриманні та втраті можливості «утіх» чоловічий організм не позбавляється «хорошого» холестерину, лецитину, заліза та інших корисних речовин, що допомагають зміцнити нервову систему, попередити авітаміноз і подовжити молодість.

Від припинення сексуального життя варто очікувати користі тим, для кого такий крок є добровільним і усвідомленим вибором. У цьому випадку відмова від статевих контактів здатна активізувати розумовий та духовний розвиток.

Вуайєрист Сальвадор Далі, як відомо, навіть хизувався тим, що був імпотентом: він називав це необхідною умовою для народження великого художника.

Війна та алкоголь зіграли злу роль у непростій чоловічій долі Еріха Марії Ремарка: знайомство з жінками він починав фразою, про яку світові розповіла близька подруга письменника Марлен Дітріх: «Мадам, маю попередити вас, що я – імпотент».

А художник слова Ернест Гемінґвей якось написав: «Коли я став імпотентом, то ніби зіскочив з дикого жеребця». І хоч це зізнання автор вклав у вуста героя, письменник на власному досвіді знав, про що говорив: шок після першого розлучення вартував його ініціаторові тимчасової імпотенції. Відомо, що під час написання романів письменник зводив нанівець не лише секс, а й повсякденне спілкування з дружинами: концентрував енергію для творчості.

zhinka i cholovik v lizhku - Здоров'я - 50Plus

Що з цим робити?

Комплексна допомога призначається за даними діагностики та враховує етіологію розладу. Сучасна медицина може запропонувати ерекційні кільця та багато інших засобів лікування поширеного порушення. Способи терапії поділяються на дві групи: консервативну та оперативну.

Особливу роль у подоланні чоловічого безсилля зіграла поява препаратів для лікування еректильної дисфункції: т. зв. феномен віагри. У 95% випадків допомагають стимулюючі таблетки підвищення потенції з ефектом оксиду азоту: силденафіл (віагра), аванафіл (стендра), варденафіл (левітра), тадалафіл (адкірка) тощо. З’ясувалося, що ці засоби мають не лише терапевтичну, а й психологічну дію: після кількох вживань у чоловіків підвищуються самооцінка та сексуальність, а надалі вони можуть займатися сексом без допомоги ліків.

У подоланні причин судинної природи ефективними визнано вазоактивні препарати, що впливають на тонус і діаметр просвіту кровоносних судин.

При психологічних проблемах проводиться психотерапія на засадах навіювання та фізичної релаксації. Якість результату підвищує проходження чоловіком курсу лікування не наодинці, а разом із партнеркою.

Обов’язкові рекомендації лікарів стосуються контролю ваги та раціонального харчування. На столі має переважати їжа з фосфором (тріска, яловичина) та селеном (часник, маслини, селера, морепродукти). Важливо вживати пісне м’ясо та жирну рибу: сардину, нерку, оселедця, скумбрію, лосося, анчоусів. Для стимуляції потенції та нервової діяльності в раціоні рекомендуються горіхи, гранат, помідори. «Чоловічими» елементами є L-карнітин, Омега-жирні кислоти, фолієва кислота, залізо, цинк, магній, калій, фосфор, селен, вітаміни А, В3, В6, D, Е, С. Не можна захоплюватися газованими, енергетичними й алкогольними напоями .

Лікування імпотенції в домашніх умовах

Щоб завжди бути у формі, чоловікові треба пити за півгодини до їжі чай із листя та насіння кропиви. Якщо імпотенція не пов’язана з хронічними хворобами та органічним ураженням, ефективними можуть виявитися народні засоби на основі оленячих рогів, елеутерококу та женьшеню. Активні біологічні речовини та вітаміни посилюють кровопостачання чоловічого органу, долають дефіцит мікроелементів і нормалізують психоемоційне тло. Недолік такого лікування – у тимчасовому та нестабільному ефекті.

Оскільки самолікування загрожує загостренням супутніх захворювань та розвитком нових патологій (може призвести до гіпервітамінозу, алергічних реакцій, серцево-судинних проблем тощо), застосовувати фітонастоянки та трав’яні відвари слід з обов’язкового схвалення і під контролем лікаря. Лікування імпотенції у чоловіків складний, але потрібний етап на шляху до здоров’я.

Імпотенція: профілактика

Будь-яке захворювання простіше не допустити, ніж лікувати. Щоб у штанях «стояло», дотримуйтеся простих правил.

Відмовтеся від шкідливих звичок

Не пригнічуйте імунітет ударними дозами алкоголю та тютюну. На тлі збоїв в імунній системі будь-яка інфекція почуватиметься у вашому організмі «як удома», призводячи до імпотенції та порушень у дітородній сфері.

Лікуйте інфекції

Не запускайте хвороби, що передаються статевим шляхом. Боріться не лише з бактеріями, а й із вірусами.

Не переохолоджуйтесь

Насамперед від холоду страждають простата й яєчка. І те, й інше має стосунок до дітородної функції.

Фізична активність

Рухливі ігри, біг та посильні вправи є найкращими ліками від гіподинамії та стресів. Натомість надмірні навантаження провокують хронічну втому і, навпаки, можуть спричинити зниження статевого потягу. Заради кращої фізичної форми завсідники тренажерних залів нерідко вживають гормональні препарати, котрі забезпечують лише зовнішній ефект, загрожуючи сексуальними розладами і навіть безпліддям.

Здорове харчування

Чоловікам необхідно підтримувати баланс білків та вуглеводів, споживати достатньо клітковини. Не забувайте про овочі. Чоловічу силу підтримують: селера, імбир, петрушка, устриці, мідії, в помірній кількості сухе червоне вино та чорний шоколад (з 70% какао).

Здорове статеве життя

Важливим є безпечний і регулярний секс. Його частота – поняття індивідуальне. Головне, щоб статеві зв’язки викликали задоволення. На думку фахівців, постійний партнер, до якого «лежить душа», допомагає чоловікові досягти гармонії у ліжку та стосунках.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU