Як розпізнати брехуна за лічені секунди?

Американська експертка з мови тіла Ванесса Ван Едвардс поділилася ознаками, які допоможуть дуже швидко вивести брехуна на чисту воду.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Фахівчиня з мови тіла Ванесса Ван Едвардс відома також тим, що навчає навичок міжособистісного спілкування та ефективної комунікації. Нещодавно вона озвучила в мережі чотири ознаки того, що людина бреше.

Сигнали пов’язані, зокрема, з виразом огиди, питальною інтонацією, зменшенням гучності голосу та невідповідністю слів рухам тіла.

Тож на що потрібно звертати увагу?

За словами пані Ван Едвардс, середньостатистична людина може розпізнати брехню лише з імовірністю 54 відсотки.

Вона вважає, що передусім треба звертати увагу на вираз обличчя. «Брехуни зазвичай почуваються брудними, коли брешуть, тому часто відчувають огиду до себе за брехню», – зазначила експертка. А ще вони можуть принюхуватися, морщити ніс, закривати ніздрі та оголювати верхній ряд зубів.
Також заслуговує на увагу ще один очевидний маркер брехні: людина говорить одне, а її тіло показує інше. Ванесса Ван Едвардс навела приклад з власного досвіду. Коли вона запитала дочку, чи прибрала та у своїй кімнаті, дівчинка відповіла «так», але при цьому негативно похитала головою. Щоправда, саме для цього випадку є винятки. Мешканці Індії та Болгарії, приміром, ствердно кивають головою, коли хочуть щось заперечити.

Ще однією ознакою брехні є недоречна питальна інтонація, наприклад, коли твердження закінчується питанням. Подекуди можна почути: «Я гадки не маю, про що ви говорите, чи не так?»

жінки сидять за столом

За словами пані Ван Едвардс, це має насторожувати: «Дуже підозріло, якщо хтось щось стверджує і раптом запитує».

Падіння гучності голосу – ще одна ознака обману, розповіло видання Daily Mail. А якщо співрозмовник раптово замовкає, те, про що він розповідає, теж може бути неправдою.

Тим часом письменник і колишній агент ФБР Джо Наварро вважає, що спроби самозаспокоїтися можуть вказувати на те, що людина відчуває психологічний дискомфорт. Така поведінка передбачає, зокрема, метушливість, поправлення одягу, торкання обличчя.

Попередженням про брехню може бути й те, що людина добирає слова тоді, коли для цього немає особливої причини.

Як влучно зазначила Габріель Стюарт, консультантка зі страхового шахрайства: «Коли ми брешемо, ми використовуємо зовсім іншу мову».

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU