Плавучий порт Оксагон: у Саудівській Аравії збудують восьмикутне місто на воді

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Влада Саудівської Аравії оприлюднила проєкт будівництва порту Оксагон на північному сході держави. Місто планують звести до 2030 року. Воно розраховане на 90 тисяч мешканців. Тут, за планами розробників, знайдуть роботу 70 тис. людей.

Найбільша у світі плавуча конструкція стане частиною грандіозного проєкту Неом, що, зокрема, передбачає спорудження дзеркального вертикального міста Лінія та курорту Троджена. Усі складові Неома працюватимуть на відновлювальних джерелах енергії. Таким чином влада країни здійснює план «Бачення 2030» з диверсифікації економіки та мінімізації залежності від нафти.

Оксагон – місто гармонії з природною

Восьмикутний порт Оксагон виросте на Червоному морі, поблизу Суецького каналу. Місто виконуватиме роль як порту, так і логістичного центру Неома, повідомило видання Dezeen.

Більша частина міста розташується на воді. Усередині порту, що стане найбільшою плавучою конструкцією у світі, розмістяться з’єднані каналами площі, центр океанографічних досліджень, круїзний термінал та багато інших інфраструктурних об’єктів. Основна територія міста охопить 48 квадратних кілометрів.

У проєкті плавучого порту зазначено, що він стане місцем, де «люди, промисловість та технології перебуватимуть в гармонії з природою».

Як зазначив наслідний принц Мухаммед ібн Салман, Оксагон стане каталізатором економічного зростання та різноманітності Неома та всього королівства. На думку наслідного принца, порт зробить свій внесок у переосмислення світового підходу до промислового розвитку, захисту навколишнього середовища, створення робочих місць. А також – у регіональну торгівлю Саудівської Аравії.

1 - Дизайн&Архітектура - 50plus

Неймовірний проєкт-гігант Неом

Окрім плавучого міста, у рамках фантастичного проєкту Неом збудують довжелезне та височенне місто Лінія та курорт Троджена з різноманітними ландшафтами та розвагами.

Кожен задум проєкту по-своєму неймовірний. Місто Лінія, будівництво якого обійдеться державі в трильйон доларів, протягнеться на 170 кілометрів. Воно складатиметься з двох дзеркальних хмарочосів, висота яких сягатиме 500 метрів. Тут мають оселитися 9 мільйонів мешканців. Проєкт міста розробила американська архітектурна студія Morphosis.

Курорт Троджена площею близько 60 квадратних кілометрів розкинеться на північному заході Саудівської Аравії й дивуватиме розмаїттям природних та штучних туристичних об’єктів. Відпочивальники милуватимуться природою заповідника, гулятимуть пишними лугами та вздовж озера у високих горах. Тут планують спорудити обсерваторію та лижні траси. До речі, гірськолижну частину курорту спроєктували фахівці британського архітектурного бюро Захи Хадід. Житимуть туристи у фешенебельних апартаментах. Троджена має прийняти своїх перших гостей уже 2026 року.

Фото: Neom

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша пристрасть – надавати корисну інформацію нашим читачам та надихати їх на цьому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU