Як захистити пароль від хакера: поради експертів

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Тепер хакери тепер можуть зламувати складні паролі у вісім разів швидше, ніж торік, стверджують дослідники американської компанії з кібербезпеки Hive Systems.

Вони також попереджають, що пароль, який складається лише з цифр, зламати найлегше. Навіть якщо їх більш як 10. Цікаво, що шестизначний пароль із цифр, великих та малих літер хакер теж може розсекретити миттєво.

Спеціалісти пов’язують такий «прогрес» із новітніми досягненнями в галузі технологій.

«Ось і настав час, коли паролі перестали бути надійними», – зазначив Алекс Нетте, генеральний директор і співзасновник Hive Systems. За його словами, завдяки легкодоступному використанню інструментів штучного інтелекту хакерам ніколи раніше не було так легко отримувати доступ до наших особистих даних. Тож без додаткового захисту ці дані не можна вважати захищеними, додав експерт.

Що показало нове дослідження 

Компанія Hive Systems присвятила своє нещодавнє дослідження свіжим випадкам зламування різноманітних паролів. Відповідно до його висновків, найнебезпечнішими є цифрові паролі. Хакери розкривали ці таємні коди блискавично, навіть якщо вони складалися з 11 цифр.

Паролі з чотирьох-восьми символів хакери зламували миттєво, розповіло видання Daily Mail.

Як засвідчили дослідники, для розкриття 12-значного пароля було достатньо лише однієї секунди, а 18-значного – менш як тиждень.

Для злому пароля з 11 літер зловмисники потребували лише 30 хвилин. Але якщо до нього додали б бодай сім малих літер, на розгадку такої таємниці пішло б 480 000 років (!).

Найнадійнішими паролями виявилися ті, що містили поєднання цифр, символів та літер різного регістру. Хоча, за словами експертів, якби довжина таких розмаїтих паролів була 4-7-значною, їх теж можна було б швидко зламати. Тоді як на розсекречення комбінованих 12-значних паролів знадобилося б 226 років. А якщо до пароля додати 6 і більше символів, хакери потребуватимуть 26 трильйонів років, аби його зламати.

noubuk knyga telefon - Наука&Техніка - 50Plus

Чи може бути один пароль на всі випадки життя? 

Джейк Мур, радник міжнародної компанії з кібербезпеки ESET, зауважив, що використання різних паролів для кожного сайту – це ще один спосіб захистити себе від зловмисників.

Як пояснив експерт, «кіберзлочинці блукають темною мережею в пошуках списків зламаних імен користувачів і паролів». Хакери сподіваються, що зможуть зламати й інші облікові записи, які належать тому самому користувачеві і які ховаються за вже знайомим паролем. «Коли люди скрізь використовують однаковий пароль протягом багатьох років або змінюють в ньому лише кінцеву цифру, вони фактично передають ключі до своїх цінних даних і навіть фінансових рахунків хакерам», – додав Джейк Мур.

Ось чому дуже важливо ніколи не використовувати один і той самий пароль навіть двічі.

Експерт переконаний, що паролі повинні бути довгими та унікальними. Але при цьому вони мають бути пов’язані з багатофакторною автентифікацією. Це означає, що якщо хакер таки розсекретить ваш пароль, йому все одно знадобиться ваш комп’ютер, тайм-код або біометричні дані для доступу до облікового запису.

Поради щодо створення надійного пароля

  1. Виберіть 18-значний пароль, що складається з цифр, символів, малих та великих літер.
  2. Якщо вам важко щоразу згадувати довгий пароль, користуйтеся менеджером паролів.
  3. Не використовуйте один пароль скрізь, де тільки можна.
  4. Створюючи пароль, уникайте пам’ятних дат, особистих фактів та імен. Приміром, вашого дня народження або клички вашого собаки.
  5. Уникайте суто цифрових паролів – вони найнезахищеніші.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU