Цілком імовірно, що розкопаний на північному узбережжі Єгипту довжелезний тунель простягнувся до загубленої могили легендарної цариці.
Дивовижним відкриттям похвалилася команда археологів з Університету Санто-Домінго (Домініканська Республіка). Вона виявила тунель завдовжки 1305 метрів під храмом у зруйнованому античному місті Тапосіріс Магна, що неподалік Олександрії. Експерти назвали тунель «геометричним дивом», свідчить CNN.
Його висота – близько двох метрів. А пролягає він на глибині 13 м. Тунель датували приблизно 304-30 роками до нашої ери (а життя Клеопатри, як відомо, припало на 69-30 рр. до н. е.). У давнину цей тунель постачав воду 15-20 тисячам місцевих мешканців.
Що виявили археологи
Міністерство туризму та старожитностей Єгипту повідомило, що під час розкопок було знайдено величезний релігійний центр із трьома святилищами та священним озером. А ще – понад 1500 різних предметів, серед яких глечики, статуї, монети, зокрема із зображеннями Клеопатри та Олександра Македонського.
Особливо зацікавила науковців тунельна система, що нагадує споруду такого типу на грецькому острові Самос.
Єгипетський тунель веде у Середземне море. Чимала частина цього об’єкту і багато поки що невиявлених артефактів – наразі під водою. Їхнє вивчення припаде на наступний етап пошуків загубленої гробниці єгипетської цариці.
Версія дослідниці
Керівниця команди археологів Кетлін Мартінес шукала місце поховання Клеопатри близько 20 років. І ось тепер, як вважає дослідниця, у цій справі спостерігається вирішальний прорив.
Клеопатра наклала на себе руки слідом за своїм коханим – полководцем Марком Антонієм. За життя вона ототожнювала себе з Ісідою (богинею родючості), а Антонія – з Осірісом (богом відродження, безсмертя). Низка знайдених підказок наштовхнула пані Мартінес на думку, що гробниця Клеопатри заховалася у храмі, присвяченому Осірісу та Ісіді. Так, як і могила Марка Антонія.
Кетлін Мартінес зазначила, що Клеопатра хотіла бути похованою у храмі разом з Антонієм і відтворити таким чином міф про Ісіду і Осіріса.
Відповідно до заяви Міністерства туризму та старожитностей, єгипетське узбережжя протягом століть зазнавало численних землетрусів. Тож не дивно, що чимало тутешніх споруд свого часу опинилася під водою. Зокрема, поки що прихована частина тунелю, яка стала новим викликом для дослідників.
Лідерка команди археологів вважає: якщо є бодай один відсоток імовірності, що Клеопатру поховано саме в районі розкопаного тунелю, то гробницю треба обов’язково шукати. А коли її знайдуть, це буде найважливіше відкриття XXI століття.
Фото: www.facebook.com/drkathleenmartinez