Золотий годинник найбагатшої людини «Титаніка» продали за $1,5 млн

Аукціоністи свідчать, що це рекордна сума за всю історію продажів артефактів з легендарного корабля.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Вишуканий кишеньковий годинник Waltham з 14-каратного золота із гравіюванням JJA належав бізнесмену, мільярдеру, впливовому представнику американської буржуазної аристократії, винахіднику та письменнику Джону Джейкобу Астору. Його капітал становив близько $87 мільйонів, що тепер еквівалентно кільком мільярдам доларів.

За сім днів після загибелі «Титаніка» тіло бізнесмена разом із золотим раритетом витягнули з атлантичного океану. Годинник передали тоді 20-річному сину Джона Джейкоба Астора від попереднього шлюбу – Вінсенту.

А днями коштовну річ придбав на британському аукціоні Henry Aldridge & Son приватний американський колекціонер. Розкішний годинник обійшовся йому у 1,2 мільйона фунтів стерлінгів, або 1,5 млн доларів США (сума включає збори та податки, сплачені покупцем).

Попередній рекорд у продажах артефактів «Титаніка» становив 1,1 мільйона фунтів стерлінгів (1,4 млн доларів). Саме за стільки пішла з молотка скрипка, на якій грали під час затоплення корабля Її продали в цьому самому аукціонному домі у 2013 році, розповіло видання The Guardian.

Чому цей кишеньковий артефакт такий цінний

Золотий годинник став свідком однієї з найстрашніших трагедій XX століття – катастрофи «Титаніка», що сталася з 14 на 15 квітня 1912 року. Власник годинника затонув разом з кораблем у віці 47 років після того, як посадив свою вагітну 18-річну дружину Мадлен Форс на рятувальну шлюпку.

До цього пара, яка не так давно побралася, мандрувала різними країнами. Подорож Атлантикою на «Титаніку» мала стати для щасливої пари, що чекала на первістка, гарним завершенням великої пригоди.

tytanik - Спосіб життя - 50Plus

Астори подорожували на «Титаніку» зі слугами та собакою Кітті. Коли айсберг розколов борт корабля, як горіхову шкаралупу, а серед пасажирів і команди почалася паніка, мільйонер посадив свою дружину разом з покоївкою та медсестрою на шлюпку № 4. Розуміючи, що розлучається з Мадлен навіки, він віддав їй свої рукавички. Ті очевидці, котрі вижили, згадували, що в останні миті свого життя він стояв на крилі мостика зі своїм собакою та курив.

Ця та інші історії людей, які загинули або вижили, вже 112 років надихають митців на створення літературних, музичних та екранних творів.

На думку аукціоніста Ендрю Олдріджа, неймовірні гроші, вторговані від продажу раритетів з «Титаніка», не лише свідчать про їхню важливість, але й підкреслюють нескінченну чарівність історій легендарного корабля. А це, до речі, 2200 сюжетів, які переповідають нам пам’ятні речі.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU