70 років – це нові 60. Старість тепер настає пізніше

Принаймні, так вважають учасники масштабного опитування, що тривало протягом чверті століття.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Ми нерідко чуємо, що 60 років – це нові 50. А останнім часом суспільство схиляється до думки, що 70 – це нові 60.

Нове дослідження Університету Гумбольдта в Берліні показало: наші сучасники, на відміну від попередніх поколінь, вважають, що старість тепер настає пізніше. Більшість людей старшого віку стверджують, що початок цього періоду життя припадає на 74 роки та пізніше. І з кожним роком число осіб, які дотримуються цієї думки, більшає. Тож можна припустити, що ті, кого вважали старими в минулому, сьогодні в очах громадськості такими не є.

cholovik i zhinka fotografuyutsya - Здоров'я - 50Plus

Як проходило дослідження

Команда вивчила дані опитування 14 056 учасників дослідження, присвяченого старінню, що тривало 25 років. Попервах до нього залучили мешканців Німеччини віком від 40 до 100 років, котрі народилися між 1911 та 1974 роками. Протягом періоду дослідження до опитування приєднувалися додаткові учасники – в міру того, як вони набували середнього та похилого віку.

Серед багатьох питань, на які відповідали добровольці, було таке: «В якому віці людину можна назвати старою?»

Науковці виявили, що порівняно з учасниками, що народилися раніше, учасники, що народилися пізніше, називали старший вік початку старості.

Наприклад, коли учасникам 1911 року народження було 65, вони вважали початком старості 71 рік. А коли учасникам 1956 народження було 65, вони казали, що цей період настає в 74 роки.

cholovik i zhinka grayut na prystavczi - Здоров'я - 50Plus

«Тривалість життя збільшилася, що може сприяти пізнішому початку старості. Крім того, деякі аспекти здоров’я з часом покращилися, тому люди певного віку, які в минулому вважалися старими, в наші дні такими не є», – прокоментував результати автор дослідження Маркус Веттштейн.

Також учені з’ясували, що в людей з віком змінюється сприйняття старості. Середньостатистичний 64-річний учасник казав, що старість починається у 74,7 року. Але коли йому виповнювалося 74, він вважав, що старість починається у 76,8 року.

А ще команда дослідила, як на відмінності у сприйнятті віку старості впливають такі індивідуальні характеристики, як стать та стан здоров’я. Вчені виявили, що, на думку жінок, старість настає на два роки пізніше, ніж на думку чоловіків. З часом різниця між уявленням про старість чоловіків та жінок зростає, розповіло видання Daily Mail.

Ті добровольці, які були самотнішими та мали гірше здоров’я, почувалися старшими та казали, що старість настає раніше, на відміну від осіб, котрі не були самотніми, мали краще здоров’я та почувалися молодшими.

Результати дослідження опублікував журнал Psychology and Aging.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU