Якщо ви зрідка відчуваєте голод між сніданком або обідом, обідом або вечерею, – це цілком нормально. Але якщо між сніданком, обідом і вечерею ваш шлунок постійно гурчить від голоду, є привід про це замислитися. Тож чому деякі з нас постійно голодні?
За словами провідного лондонського дієтолога Роба Хобсона, в цьому можуть бути винні недосипання, стреси, а також надмірне захоплення чипсами, тістечками та солодощами. Далі – про ці та інші чинники перманентного відчуття голоду.
Зміна раціону
Це відчуття може підвищити перехід на новий раціон. Наприклад, у тих, хто стає веганом, відмовляючись від м’яса, молочних продуктів та яєць, бурчання в шлунку може почастішати.
Хоча людина споживає більше їжі, в ній мало енергії, пояснив пан Хобсон. Так, овочі, зернові, горіхи та фрукти, що складають основу веганської дієти, є дуже корисними. Але такий раціон різко позбавляє організм звичних поживних речовин та білків тваринного походження. Вони довше перетравлюються, а отже, довше пригнічують апетит.
Нестача сну
Якісний нічний відпочинок є життєво важливим для підтримки здорового балансу між гормонами, які контролюють апетит, зазначив Роб Хобсон. Тоді як нестача сну може підвищити рівень греліну, який секретується у шлунку та сигналізує мозку, що потрібно їсти. Також брак сну може знизити рівень лептину, що відповідає за почуття ситості.
Хронічний стрес
Стресові ситуації спричиняють реакцію «бий або біжи». Вона сигналізує наднирковим залозам про необхідність звільнити адреналін. Це тимчасово пригнічує голод.
Однак, якщо стрес затримується, ці залози виділяють кортизол. А цей гормон, як відомо, стимулює апетит, розповіло видання Daily Mail.
Медикаменти
Деякі ліки підвищують рівень серотоніну в мозку. Якщо приймання медикаментів триває довго, кількість рецепторів серотоніну на поверхні клітин може зменшитися. Дослідження показали, що блокування цих рецепторів може посилити потяг до їжі, багатої на вуглеводи. Такої як хліб, макарони та випічка. Споживання їх призводять до збільшення ваги.
Нездорове харчування
У таких нездорових продуктах, як піца, гамбургер, картопля фрі чи морозиво, мало клітковини та багато вуглеводів. За словами пана Хобсона, ця комбінація може призвести до раптового падіння рівня цукру в крові. А це своєю чергою сигналізує про те, що організму потрібно більше їжі.
І навпаки, їжа з високим вмістом білка та корисних жирів уповільнює викид цукру в кровотік, що спричиняє відчуття ситості.
Перекуси «від нудьги»
Як засвідчив експерт, перекуси «від нудьги» можуть постійно викликати почуття голоду.
У пошуках перекусів люди часто звертаються до швидкої їжі з низьким вмістом клітковини та високим вмістом цукру. Наприклад, до тортів і солодощів. «Ці продукти додають до раціону додаткову енергію, коли вона не потрібна, тобто коли людина не голодна», – зауважив дієтолог.
За його словами, вуглеводи, що швидко перетравлюються, спричиняють падіння рівня цукру в крові. А це може сприяти сильнішому відчуттю голоду та перепадам настрою. У таких випадках людину тягне до більшої кількості їжі такого типу. Таким чином створюється «порочне коло харчування».
Тож ті, хто часто перекушує, можуть втратити здатність визначати, коли вони насправді є голодними. Адже вони постійно їдять.
Фото: pixabay.com