З перспективою на успіх: як підвищити заробітну плату?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

За американським соцопитуванням, до розмови про підвищення зарплати вдаються лише 12% працівників із найманого персоналу, а 44% співробітників не обговорюють цю тему ніколи. У нас подібної статистики не знайшлося, але є дані про третину респондентів, які радіють, коли їх відзначає керівництво, 26% учасників, котрі зазнають щастя від підвищення на посаді, та про 60% опитаних, що назвали найрадіснішою подією на роботі день виплати зарплати.

Це означає, що більшість людей працюють заради грошей, проте не загострюють на своїх потребах увагу роботодавців. Кар’єрні коучі пояснили, наскільки це є правильним і як насправді треба діяти для успішного життя. Чи потрібно соромитися обговорення розміру зарплати, як правильно сказати, щоб підняли зарплату, які тактики є забороненими, що варто передбачити, до чого приготуватися і як поводитися при невдачі?

groshi - Психологія - 50Plus

Корисні лайфхаки

Важлива розмова з керівництвом потребує обдуманого плану та правильного психологічного настрою. Експерти рекомендують не згадувати особисті обставини, не висловлювати невдоволення роботою та не висувати ультиматумів. Ви маєте показати роботодавцеві свою кваліфікацію, поділитися професійними планами та підготувати докази власної ефективності. Запасіться відповідями на можливі зустрічні питання, оголосіть середню зарплату за вашою спеціальністю в регіоні та вкажіть розмір бажаного заробітку.

Коучі радять не посвячувати в майбутню розмову колег. Що менше матимете на цьому етапі конкурентів, то вищими будуть шанси домогтися підвищення зарплати в окремому випадку. Та й засудження колективу уникнете, коли вам підуть назустріч або відмовлять – до небажаного результату перемовин теж треба бути готовим. Якщо у збільшенні зарплатні буде відмовлено, дізнайтеся, що можна зробити для досягнення вашої мети.

choloviky tysnut ruky - Психологія - 50Plus

Оцініть себе самі

Психологи радять не втрачати нагоди нагадати про себе керівництву: мотивацією до звернення про підвищення зарплати може стати зростання професійного рівня за рахунок неординарних навичок, збільшення обсягів роботи та розширення повноважень. Проаналізуйте, як змінилося коло ваших обов’язків порівняно з початковими завданнями. Якщо розширення завдань не знайшло відображення у зарплаті, можна обговорити це упущення із шефом. На подвійне збільшення винагороди сподіватися безглуздо, але на 10-30% можна розраховувати. З’ясувати вашу поточну ринкову вартість допоможуть приклади аналогічних фахівців на сайтах вакансій.

Усвідомлюючи конкурентоспроможність своїх навичок і досягнень на ринку праці, дізнайтеся, на яку суму можете заслуговувати. Визначившись із цифрою, проясніть собі, в якій формі підвищення винагороди вас би влаштувало: чи ви згодні на премії та бонуси, чи більш зацікавлені в адекватному окладі. Керуйтеся бажанням відобразити власні компетенції на матеріальній оцінці вашого внеску у справу.

У потрібному місці у слушний час

Коли краще просити про підвищення зарплати? Адже ліпше дочекатися відповідного для обговорення важливої теми моменту, ніж отримати відмову через неправильний вибір часу розмови. Зважте на внутрішні правила підвищення зарплати в компанії: можливо, зазвичай це робиться після підбиття річних підсумків і в інший час не прийнято. Слушним часом для зустрічі з керівником може бути отримання прибутку компанією, фінансова стабільність роботодавця, ваш особистий успіх у роботі або зацікавленість керівництва, що розширює вашу відповідальність і додає нових повноважень. Подбайте про відповідний емоційний стан керівника, який має бути до важливої розмови розташований: бути в доброзичливому настрої, не поспішати, не нервувати і не планувати скорочення штату співробітників.

lyudy v ofisi - Психологія - 50Plus

Ініціювання контакту

Повідомити керівника про свій намір варто заздалегідь: важлива розмова не має бути спонтанною. Краще використати виграшну ситуацію успішного завершення проєкту, коли є чим пишатися особисто вам. Запишіться на прийом, надішліть керівникові повідомлення з пропозицією в месенджері чи електронною поштою або попросіть про зустріч особисто (запитайте, коли можна поговорити з важливого питання). Підготуйтеся до розмови завчасним складанням тез із викладом досвіду, успіхів та цілей. Використовуйте аргументи, що корелюються із збільшенням доходу компанії. Напередодні розмови та на початку призначеного дня нагадайте шефові про зустріч, уточнивши, чи залишається домовленість про неї в силі.

Тактика переконання

З’явитися на розмову треба вчасно й у гарному гуморі. Проти вас працюватиме запізнення та непрезентабельний зовнішній вигляд. Ваше завдання – бути чесним і відкритим, говорити зрозуміло та завзято. Намагайтеся подавати інформацію у тому вигляді, в якому керівник її краще сприймає. Здебільшого є сенс підготувати графіку: такий спосіб презентації полегшує сприйняття викладу і додає серйозності його автору.

Пам’ятайте, що приводом для підвищення зарплати не може бути великий стаж роботи або зростання платні у колеги. Оперувати треба не порівнянням себе з кимось, а професійними заслугами. Покажіть свою цінність як фахівця – надайте докази того, що ваша кваліфікація ефективно позначилася на успіху компанії. Наголосіть на постійному підвищенні навичок: продемонструйте сертифікати курсів та тренінгів. Розкрийте свої вражаючі робочі плани – зацікавте керівника вашим перспективним внеском у розвиток справи.

zhsnka kreslyt grafik - Психологія - 50Plus

Уникайте табу

Плідна робота – то найкраща аргументація у розмові про підвищення зарплати. А найгіршою мотивацією вважаються особисті проблеми. Психологи не радять будувати на них перемовини про збільшення платні. Адже роботодавець – не казковий Джин і не Золота Рибка, щоби задовольняти потреби і виконувати забаганки своїх співробітників.

Не варто пояснювати звернення про збільшення винагороди за працю родинними потребами, кредитними зобов’язаннями та збільшенням витрат у зв’язку зі зростанням цін. Будьте готові відповісти на зустрічне питання про те, чим ви на підвищення зарплати заслужили. Продавайте роботодавцеві свої ділові якості, щоб він бачив у вас прибутковий ресурс, а не проблемний баласт. Повідомляючи у такий спосіб бажану суму доходу, орієнтуйтеся на справедливість і не відчувайте ніяковості.

Без погроз та шантажу

Психологи звертають увагу, що тема підвищення зарплати є стресовою як для співробітника, так і керівника. Розмова не має відбуватися у формі суперечки чи в ворожому тоні. Не шантажуйте, не блефуйте і не ставте ультиматум, якщо не маєте «запасного аеродрому» на випадок втрати цієї роботи. Поводьтеся як дипломат. Не варто повідомляти роботодавця про те, що вас «з руками і ногами заберуть в іншому місці», навіть якщо це так і є: зарплату швидше підвищать за відданість компанії, ніж за зв’язок із конкурентами. Не розумно при обговоренні надбавки так само транслювати своє невдоволення роботою: нова зарплата навряд чи змінить негативізм щодо нелюбої справи.

Не допоможе підвищення зарплати збільшити особисту ефективність і в тому випадку, якщо співробітник демонструє неконструктивне для роботи неприйняття себе. Ваш негативний емоційний стан не дозволить керівникові робити ставку на працівника без належного ресурсу, і виказане невдоволення зіграє проти ваших перспектив. Саме у таких випадках роботодавець без зайвих сентиментів наважується запропонувати спустошеному співробітникові шукати інше місце.

sumnyj cholovik - Психологія - 50Plus

Практикуйте терплячість

Експерти попереджають, що не варто розраховувати на негайну реакцію з боку керівника. Навіть коли ви врахували всі поради, як правильно сказати, щоб підняли зарплату, шефові нічого не заважає взяти time-out, відклавши рішення. Час може знадобитися для обдумування відповіді, перевірки інформації чи узгодження питання. Пауза з вердиктом може пояснюватись і невпевненістю керівництва у заслугах співробітника. Ваші компетенції – під сумнівом, якщо роботодавець намагається зменшити суму надбавки за відсутності обмеження бюджету компанії. Тоді керівника слід переконати подальшими справами. У будь-якому випадку дізнайтеся, що ви можете зробити, аби заробляти більше, і з’ясуйте, коли можна повернутися до цієї розмови. Не фіксуючись на відмові, працюйте далі з розумінням того, що завантажили керівникові думку про підвищення зарплати. Тримайте цю тему в зоні уваги, пильнуйте ситуацію, нагадуйте про себе і знову зустрічайтеся. Адже, як то кажуть, все приходить вчасно до того, хто вміє чекати.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU