Тривалий шлюб знищує жіноче кохання швидше, ніж чоловіче

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Хоча деякі чоловіки можуть з цим не погоджуватися, але згідно з даними нового дослідження, романтичні почуття в жінок згасають у тривалому шлюбі швидше, ніж в їхніх партнерів.

Команда дослідників з Університету Карнегі-Меллона у Піттсбурзі (США) протягом десяти днів відстежувала емоції 3900 гетеросексуальних дорослих добровольців. Вони перебували у шлюбі або партнерських стосунках від двох до 20 років.

Учасники мали повідомляти про свої почуття кожні 30 хвилин. Також вони розповідали, як найчастіше проводять свій час. Це дало команді змогу визначити ступінь кохання жінок та чоловіків до їхніх партнерів.

obruchky na palczyah - Психологія - 50Plus

Спостереження показали більш відчутне зниження романтичних почуттів серед жінок. Ті з них, котрі перебували у шлюбі або мали партнерські стосунки понад три роки, повідомляли про почуття любові на 55 відсотків рідше за тих, хто лише розпочав спільне життя.

А тим часом еквівалентне зниження любовних почуттів серед чоловіків становило 9 відсотків.

Відповідно до висновків з дослідження, жінки, які перебували у тривалих стосунках, більше часу витрачали на хатню працю та приготування їжі. Це певною мірою пояснює отримані вченими результати, розповіло видання Daily Mail.

Як зазначили науковці, чоловіки, котрі були одружені впродовж тривалого періоду, найбільше часу витрачали на відпочинок та сон.

Водночас дослідження показало, що розлука допомагає парам підтримувати полум’я кохання якнайдовше. Коли учасники з’єднувалися після лише восьмигодинної розлуки, науковці констатували в них відчутне підвищення рівня романтичних почуттів.

Доктор Саураб Бхаргава, провідний автор дослідження, зазначив: «Думаю, що існує оптимістична інтерпретація даних – навіть попри те, що романтична пристрасть та романтичне кохання йдуть на спад, вони все одно зберігаються».

Висновки з наукової роботи опублікував журнал Psychoological Science.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU