Жінки під час розлучення частіше вживають антидепресанти, ніж чоловіки 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники виявили, що старші жінки частіше використовують антидепресанти до, під час та після розриву стосунків, ніж чоловіки. Науковці також запевняють, що на пізнішому етапі життя чоловіки з більшою ймовірністю шукають та знаходять нові стосунки.

Це масштабне обсерваційне дослідження фінансувала Європейська дослідницька рада та Академія Фінляндії. Міжнародна команда вчених залучила до нього 228 644 мешканців Фінляндії у віці 50-70 років. У період від 2000 до 2014 року кожен учасник пережив розрив стосунків, розлучення або тяжку втрату.

Про це повідомила провідна авторка дослідження, професорка Яоюе Ху з Чунцінського медичного університету (Китай). За її словами, 33 відсотки учасників розлучилися, 30% – розірвали стосунки зі своїм партнером і роз’їхалися, а 37% – пережили смерть партнера.

Про що ще дізналися вчені

Дослідження показало, що 6 відсотків жінок, на долю яких випало розставання, почали пити антидепресанти за чотири роки до події. У цей період їх вживали лише 3,2 відсотка чоловіків, що опинилися в аналогічній ситуації.

Науковці виявили, що за пів року до розлучення вживання антидепресантів збільшилося як серед чоловіків, так і серед жінок: на 5 та 7 відсотків відповідно. За рік після драматичної події рівень приймання антидепресантів стабілізувався. Хоча і в перших, і в других він залишався вищим, ніж до розлучення, розповіло видання The Guardian.

Команда пояснила ці показники тим, що жінкам у старшому віці емоційно важче адаптуватися до розриву взаємин порівняно з чоловіками. Іншими факторами, що впливають на картину вживання антидепресантів, можуть бути гендерні відмінності у сімейних ролях, обов’язках та економічному статусі.

Дослідники вважають, що таке активне вживання антидепресантів представницями слабкої статі через розпад союзу може пояснюватися й тим, що «витрати на психічне здоров’я лягають на жінок більшою мірою, ніж на чоловіків».

pigulky na doloni - Психологія - 50Plus

Також стало відомо, що після важкої втрати партнера або розлучення чоловіки частіше відновлювали партнерські відносини, ніж жінки. «Літні чоловіки більш схильні до пошуку нової емоційної підтримки, ніж жінки», – зазначили вчені.

А ще науковці помітили цікаву тенденцію. Кількість «сірих» розлучень (тобто тих, які відбуваються у віці 50 років і більше) у країнах з високим рівнем доходу зростає через старіння населення.

Гевін Скотт, спеціаліст із сімейного права британської юридичної фірми Freeths, вважає, що ці цифри не є «дивовижними». На його думку, жінки, котрі розлучаються, перебувають у слабшому фінансовому становищі, ніж їхні чоловіки. Зокрема й тому, що свого часу жінки відмовилися від кар’єри та стали основними опікунками дітей.

«Зіткнення з фінансовою невизначеністю після розлучення може виявитися величезним психічним тягарем», – сказав пан Скотт. Тож не дивно, що вживання антидепресантів жінками збільшується.

«Ми часто бачимо шлюби, що розпадаються, проте сторони продовжують жити разом у дуже неприємній атмосфері, що лишень збільшує навантаження на психічне здоров’я, а також емоційний добробут дітей», – додав він.

Висновки з дослідження опублікувало видання Journal of Epidemiology and Community Health.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU