Щоденні гамбургер та піца наближають хворобу Альцгеймера

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Медики, що займаються профілактикою та лікуванням хвороби Альцгеймера, передусім шукають фактори, які спричиняють її в кожному окремому випадку. І хоча вирішальну роль для розвитку хвороби відіграють гени, умови довкілля й раціон також можуть істотно впливати на її прогресування.

Команда вчених з Університету Бонда та Університету Гріффіта (Австралія) вивчили раціон 108 осіб із хворобою Альцгеймера та 330 здорових людей. Таким чином науковці з’ясували, які саме харчові звички підвищують ризик розвитку цієї хвороби.

Про що дізналися дослідники 

Аналіз команди виявив зв’язок між хворобою Альцгеймера та щоденним споживанням м’ясних та оброблених продуктів, таких як гамбургер та піца.

Дослідники помітили, що люди з хворобою Альцгеймера, як правило, їли менше фруктів та овочів, а їхнє споживання червоного та білого вина було в середньому нижчим, ніж у здоровій групі. Отже, вчені знайшли важливіший доказ зв’язку між харчуванням та ризиком розвитку слабоумства.

Хвороба Альцгеймера починає розвиватися в середньому віці, однак спричиняє її неконтрольований спосіб життя в молодості. Зокрема, харчові звички, які дуже тісно пов’язані зі здоров’ям. На цьому наголосила Тахера Ахмед, кандидатка наук та провідна авторка дослідження.

cholovik yist piczu i gamburger 1 - Здоров'я - 50Plus

Вживання обробленої їжі, як-от фастфуду, може наближати хворобу Альцгеймера, стверджують дослідники. Їхня робота є лише одним з доказів того, що наш раціон часто-густо винний у розвитку слабоумства, розповіло видання Science Alert.

Науковці з’ясували, що оброблена та ультраоброблена їжа може впливати на зниження когнітивних функцій. У цих продуктах зазвичай менше поживних речовин і клітковини, але більше інгредієнтів, які слід вживати в помірних кількостях: цукру, солі та жирів.

«Такі харчові звички впливають на здоров’я мозку та сприяють проблемам із судинами та ожирінню», – зазначила пані Ахмед.

Якщо вчені зможуть й надалі визначати фактори розвитку хвороби Альцгеймера, які можна контролювати, то в майбутньому відсоток хворих на неї зменшиться.

У будь-якому разі, ніколи не рано і не пізно почати вести здоровий спосіб життя, кажуть вчені. На думку Тахери Ахмед, дуже важливо інформувати молодь про користь листової зелені, органічних продуктів та домашньої їжі, а також про шкоду регулярного вживання їжі нездорової .

Результати дослідження опублікувало видання Journal of Alzheimer’s Disease.

Нагадаємо, що хворобою Альцгеймера називають нейродегенеративне захворювання, яке поступово прогресує, знищуючи клітини мозку. Це – найпоширеніший вид деменції, на який припадає близько 65 відсотків її випадків. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі на хворобу Альцгеймера страждають близько 26,6 мільйонів людей. Щороку ця цифра зростає через старіння населення планети.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU