Цікаве відкриття: висока температура тіла може вказувати на депресію

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Депресію без перебільшень можна назвати недугою XXI століття. На неї страждає близько п’яти відсотків населення світу. Причому поширеність депресії серед жінок удвічі більша, ніж серед чоловіків.

До цього часу найефективнішими методами лікування депресивних розладів вважалися психотерапія та застосування антидепресантів. На думку вчених, дослідження може пролити світло на нові дієві способи боротьби з хворобою, зокрема тими, що пов’язані з регулюванням температури тіла.

Про що дізналися дослідники

Команда під керівництвом науковців з Каліфорнійського університету в Сан-Франциско (UCSF) проаналізувала дані 20 880 осіб зі 106 країн, зібрані протягом семи місяців. Середній вік добровольців становив 46 років. Результати аналізу підтвердили, що люди з депресією, як правило, мали підвищену температуру тіла. При чому на цю кореляцію не впливали ані вік, ані стать учасників.

У міру того, як симптоми депресії, про які повідомляли учасники, ставали серйознішими, середня температура їхнього тіла підвищувалася. Також існував певний зв’язок між важкими проявами депресії та меншими щоденними коливаннями температури.

«Наскільки нам відомо, це найбільше на сьогодні дослідження, присвячене вивченню зв’язку між температурою тіла та симптомами депресії в географічно широкій вибірці», – зазначила Ешлі Мейсон, доцентка кафедри психіатрії UCSF та провідна авторка роботи.

Чому депресія корелює з температурою тіла

Науковці вважають, що цей зв’язок необхідно вивчити ретельніше. Адже якщо така проста річ, як збереження холоднокровності, може впоратися із симптомами депресії, то це може допомогти мільйонам людей у всьому світі.

На думку дослідників, причин такого зв’язку може бути декілька, розповіло видання Science Alert. Можливо, депресія пов’язана з метаболічними процесами, які генерують додаткове тепло, або з охолодженням біологічних функцій, які не працюють належним чином. Серед причин можуть бути також психічний стрес чи запалення, що окремо впливають як на температуру тіла, так і на симптоми депресії.

Загадку виявленого зв’язку вченим доведеться розгадувати під час наступних досліджень.

Наразі зрозуміло: депресія – це складний і багатогранний стан, що, ймовірніше за все, має безліч різних тригерів. А температура тіла може відігравати в її розвитку не останню роль.

hlopecz u kovdri - Здоров'я - 50Plus

Крок до нових методів подолання депресії

Якщо результати дослідження будуть остаточно підтверджені, робота команди відкриє новий простір для пошуку ефективних засобів лікування депресивних розладів.

Попередні дослідження показали, що симптоми депресії можна зменшити за допомогою гідромасажних ванн та сауни. Такий ефект можна пояснити самоохолодженням унаслідок потовиділення.

«За іронією долі, нагрів людського тіла може спричинити зниження його температури», – сказала пані Мейсон. І цей спосіб є навіть дієвішим за безпосереднє охолодження, наприклад, за допомогою крижаної ванни.

Оскільки депресія стала світовою проблемою, зусилля стосовно її вивчення, розуміння та ефективного лікування нині актуальні як ніколи. Кожне нове відкриття дає більше надії на розв’язання цієї проблеми.

Результати дослідження опублікував журнал Scientific Reports.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU