Про це розповів на Всесвітньому мобільному конгресі в Барселоні генеральний директор каліфорнійського стартапу Alef Aeronautics Джим Духовни. Він, до речі, має київське коріння.
Список попередніх замовлень на Alef Model A, що розпочалися ще 2023 року, вже досить довгий. І це попри чималу вартість автомобіля – 300 тисяч доларів США.
На відміну від більшості летючих авто, ця модель може їздити дорогами, як звичайний автомобіль. Вісім пропелерів, що приховані під корпусом, допомагають машині злетіти вертикально будь-якої миті. Звісно, звичайні колеса в неї також є.
Що це особливого в цій моделі
Легкий автомобіль Alef Model A вагою близько 380 кг здається ще тендітнішим завдяки влучному дизайнерському та інженерному рішенню. Його корпус покритий сіткою, яка пропускає повітря та допомагає зберігати рівновагу в повітрі.
Модель з вертикальним злетом та посадкою має запас ходу дорогою 322 кілометри та запас ходу в повітрі 177 км (тобто без підзарядки).
На землі швидкість автомобілю обмежена 40-50 км/год. Таким чином, цю комбіновану модель можна класифікувати як надлегкий «низькошвидкісний транспортний засіб». Таку само класифікацію мають, наприклад, гольф-кари.
Alef Model A може похвалитися надійною системою безпеки, а також комп’ютерною системою стабілізації польоту.
За словами пана Духовни, цей летючий автомобіль, призначений для широкого загалу, відносно простий у використанні. На його освоєння власник витратить лише 15 хвилин, розповіло видання Daily Mail.
Команда стартапу почала працювати над цією концепцією у 2015 році. Розробники надихнулися фантастичним фільмом «Назад у майбутнє» Роберта Земекіса. Саме того року головний герой Марті МакФлай повернувся в майбутнє у другій частині трилогії.
На своєму сайті компанія написала: «Ми забезпечуємо більш швидкі та прості поїздки на роботу, завдяки запатентованій технології, що підіймає транспортний засіб без необхідності використання злітно-посадкових смуг».
До речі, компанія Alef Aeronautics першою у світі отримала сертифікат на польоти для Alef Model A від Федерального управління цивільної авіації США (FAA).
Основним спонсором Alef Aeronautics є інвестор-мільярдер Тім Дрейпер, який також фінансував Tesla.