Науковці запропонували головоломку, в якій потрібно відшукати мітлу серед купи різноколірного одягу. Вони стверджують, що одна людина з трьох не може зробити це менш як за хвилину. Тоді як решта впораються із завданням за лічені секунди. А що стосовно вас?
Автори цієї головоломки – дослідники з компанії Hammonds Fitted Furniture. Вони стверджують, що в ідеалі на її розв’язання має знадобитися близько хвилини, розповіло видання Daily Mail. Але складність завдання полягає ось в чому: що довше ви шукаєте мітлу, то важче її знайти.
«Хоча завдання може здатися простим, що довше ви дивитеся на зображення, то важче стає виявити мітлу серед барвистого безладдя на дерев’яній підлозі», – попередили дослідники.
Якщо мітлу не вдається знайти, автори головоломки радять сконцентруватися на краях зображення.
Навіщо це потрібно?
Головоломки цього типу сприяють покращенню роботи префронтальної кори головного мозку, що контролює когнітивні здібності, з поміж яких мислення, прийняття рішень, концентрація та розв’язання проблем.
Також такі головоломки допомагають підвищити рівень дофаміну. Цей гормон пов’язаний із задоволенням, пам’яттю та навчанням. А ще його називають гормоном щастя.
«Робота над головоломкою зміцнює зв’язки між клітинами мозку, прискорюють процес мислення і є ефективним способом покращити короткочасну пам’ять», – вважають науковці.
А якщо ви не змогли відразу знайти мітлу, не засмучуйтеся: можливо, у вас просто інший спосіб мислення.