Які здібності свідчать про особливу обдарованість собаки?

Існує принаймні дві ключові ознаки того, що ваш пес є надзвичайно талановитим, стверджують угорські зоопсихологи.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Згідно з новим дослідженням науковців з Університету Етвеша Лоранда, щоб визначити по-справжньому обдарованого собаку, слід звертати увагу на дві наступні ознаки.

Першою є здатність запам’ятовувати назви сотень предметів. Але щоб називатися по-справжньому обдарованими, песики мають пам’ятати принаймні частину з них не менш як два роки: і це друга ознака.

Попередні дослідження показали, що лише незначна кількість собак має унікальну здатність запам’ятовувати назви сотень предметів. На думку зоопсихологів, собаки породи бордер-коллі – одні з небагатьох, які з найбільшою ймовірністю мають такий талант.

собака біля квітів

Це підтвердило нове дослідження угорських науковців, результати якого опублікував журнал Biology Letters. Наразі вчені виявили невелику групу собачок цієї породи, які можуть пам’ятати деякі назви принаймні два роки.

І є надія, що ці талановиті тварини допоможуть дослідникам дізнатися, які живі істоти, окрім людей, здатні зберігати свої спогади.

Керівниця університетської команди, докторка Клаудія Фугацца зазначила: «Ми знаємо, що собаки можуть пам’ятати події не менше 24 годин, а запахи – близько року, але це перше дослідження, яке показало, що деякі талановиті собаки можуть пам’ятати слова не менше двох років».

Про що дізналися вчені?

У ході дослідження команда проаналізувала поведінку п’яти бордер-коллі: Гаї, Макса, Віскі, Скволла та Ріко. Ці собаки – учасники наукового проєкту Genius Dog Challenge – вивчили та запам’ятали назви безлічі іграшок, а за два роки пройшли повторне тестування.

Дослідників приємно вразило, що чотири з п’яти тварин пам’ятали назви 60–75 відсотків іграшок. Причому найкраще із завданням впоралася Гая, повідомило видання Daily Mail.

собака з іграшкою

Команда зауважила, що середній показник запам’ятовування назв собаками склав 44 відсотки, що значно вище за рівень випадковості.

Докторка Шані Дрор, провідна авторка дослідження, розповіла: «Ми чекали два роки, а потім вирішили знову протестувати собак, щоб перевірити, чи пам’ятають вони назви іграшок. Оскільки минуло багато часу, деякі іграшки загубилися. Тож трьох собак протестували на 12 іграшках, одного – на 11 та ще одного – на 5».

Науковиця зізналася, що їй та її колегам було важко пам’ятати назви іграшок протягом двох років. Але не собакам!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU