Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Хочете кмітливого собаку? Науковці відкрили нову методику дресирування 

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Таке дресирування, що полягає у тренуванні нюху – «навчанні запахами», можна практикувати в домашніх умовах, засвідчила команда дослідників з Університету Аберістуїта (Велика Британія).

Загалом дресирування собак може бути складним процесом, який не завжди дає позитивні результати. Але нове дослідження показало, що є спосіб ефективно виправити погану поведінку собак та покращити їхні розумові можливості.

До попередніх досліджень вчені залучали переважно добре навчених робочих собак, яких протиставляли ненавченим. Але тепер науковці вперше випробували навчання запахами на двох тестових групах ненавчених собак.

sobvka z lyudynoyu - Природа - 50Plus

Як проходило дослідження

Дослідники залучили до експерименту 40 собак різного ступеня навченості. Команда мала визначити, чи покращить їхня здатність вловлювати запахи їхні когнітивні здібності.

Власники собак-учасників заповнили анкету з інформацією про стать, кастрацію, породу та вік своїх вихованців. Потім песиків розділили на дві групи, розповіло видання Daily Mail. Першій групі запропонували так зване «обхідне завдання»: тварини мали знайти прозорий бар’єр, обійти його та отримати смаколик.

Собакам із другої групи дослідники казали «поглянь», щоб привернути їхню увагу, а потім показували їжу, перш ніж покласти її під горщик.

Тренування було поділено на три різні етапи: ознайомлення, навчання та тестування. Кожен з них складався із 20 випробувань.

На першому етапі для учасників другої групи вчені використовували лише один горщик, на другому горщиків було вже два, а на третьому – три. Усі вони мали запах паштету, аби тварини не могли виявити, де саме вчені поклали частування.

Потім песики мали шукати їжу. Якщо собака протягом 20 секунд не реагував на команду або взаємодіяв не з тим горщиком, йому показували ласощі, але не давали їх.

Відповідно до результатів експерименту, учасники другої групи, які мали винюхувати їжу, поводилися краще, ніж ті собаки, які мали обходити перешкоду.

Дослідження вимагало від тварин зосередженості на одному запаху. І, як з’ясувалося, ті собаки, які пройшли навчання запахами, мали кращі когнітивні здібності та могли виконувати завдання ефективніше.

Як зазначила провідна авторка дослідження Сара Дейлсман, цю методику можна легко застосувати вдома, адже вона не потребує якогось особливого обладнання. «Робота з ароматами – це для собак фантастичне заняття. Воно підходить тваринам будь-якого віку, від маленьких цуценят до літніх собак», – сказала науковця.

«Навіть якщо сховати від собаки трохи звичайної їжі, щоб йому доводилося її винюхувати, це може бути для тварини гарною розумовою стимуляцією», – зауважила пані Дейлсман.

sobaka nyuhaye korobky - Природа - 50Plus

Що порадили дослідники

Є й інші способи виховання песиків, якщо їхні власники вважають навчання запахами несумісним із тренуванням свого чотирилапого друга. Наприклад, рішення головоломок та навчання спритності.

Навчання головоломками можна проводити за допомогою іграшки, яка містить собачу їжу чи ласощі та змушує песика працювати заради нагороди. Це можуть бути, наприклад, гумова іграшка, наповнена чимось смачненим, іграшка з твердого пластику з лабіринтами або відділеннями для ласощів тощо.

Ідея полягає в тому, щоб надати собаці розумовий та фізичний стимулятор, який може стати у пригоді, наприклад, коли він залишиться замкнений у приміщенні.

Ще один варіант – аджиліті, тренування спритності на заздалегідь встановленій смузі перешкод, серед яких, зокрема, тунелі, столи для стрибків і жердини. Цей вид кінологічного спорту, що виник у Великій Британії в 1970-ті роки, тренує у тварини навички розв’язування проблем.

За словами Сари Дейлсман, вибір методик дресирування доволі широкий, варто лишень зрозуміти, яка з них найбільше до вподоби собаці та його власнику.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ОСТАННІ ЗАПИСИ

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU