Найкращі друзі: зоровий контакт синхронізує мозкову активність людини та собаки

Нове дослідження показало, що коли людина та собака дивляться одне одному у вічі, їхня мозкова активність дивовижним чином синхронізується.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники з Китайської академії наук виявили, що нейрони в ділянках мозку, які пов’язані з увагою, синхронізуються в міру того, як собаки та люди стають дедалі ближчими.

Автори попередніх досліджень стверджували, що мозок людини синхронізується під час взаємодії з іншими людьми. Але це – перша наукова робота, що виявила синхронізацію мозку в різних видів.

хлопець з собакою на дивані

Про що дізналися вчені?

Команда використала у своєму дослідженні інноваційний метод – подвійну електроенцефалогрфію. Завдяки йому науковці змогли визначити мозкову активність у випадково створених парах «людина-собака».

Дослідники виявили, що мозкова активність учасників кожної пари ставала значно синхронізованішою, коли вони взаємодіяли одне з одним, ніж коли просто перебували в одній кімнаті. Ба більше: рівень синхронізації значно зріс за п’ять днів тестування, оскільки пари стали знайомішими.

У звітній статті команда під орудою Юн Кью Чжана написала: «Ми вперше продемонстрували, що між людьми та собаками відбувається спрямована міжмозкова нейронна взаємодія, особливо в лобовій та тім’яній областях, які пов’язані зі спільною увагою».

схема

У другому експерименті учасників просили або погладити собаку, не дивлячись йому у вічі, або просто подивитися йому у вічі, не торкаючись його.

Обидві форми взаємодії підвищували рівень синхронізації мозку. При цьому пильний погляд був пов’язаний з більшою активністю в лобовій ділянці мозку, тоді як погладжування спричиняло активацію в тім’яній ділянці.

Важливо, що синхронізація, створювана дотиком і поглядом одночасно, була найбільшою, розповіло видання Daily Mail.

Дослідники також виявили, що під час взаємодії з людьми собаки з найпоширенішим розладом аутистичного спектра – мутацією в гені SHANK3 – демонстрували значне зниження синхронності роботи мозку.

Результати дослідження опублікував журнал Advanced Science.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU