Важливий компонент харчування відповідає за електричну провідність у клітинах, тобто за м’язову та нервову діяльність. Завдяки калію, що входить до складу картоплі (цього елемента в ній – понад 420 мг на 100 г), бульба підтримує нормальну роботу серця. Вітамін B6, якого тут 0,3 мг на 100 г, забезпечує правильне функціонування сотень ферментів, сприяє розщепленню білків і підтримує психічне здоров’я. Картопляний нейромедіатор ацетилхолін розширює кровоносні судини, нормалізує серцевий ритм та забезпечує скорочення м’язів. У сполуці з жирами холін утворює фосфоліпіди – будівельні блоки клітинних мембран. За вмістом складника, необхідного для клітинного будівництва, картопля поступається лише білковим продуктам – м’ясу та сої.
Інгредієнти для основи (на 8 порцій): очищена картопля – 450 г; яйце – 1 шт.; борошно – 1 ст. ложка; сушений часник – 1 ч. ложка; суміш італійських трав – 1 ч. ложка; чорний мелений перець та сіль – на смак.
Інгредієнти для начинки: шинка чи ковбаса – 80 г; сир сулугуні або класичний пармезан – 150 г; помідори – 2 шт.; цибуля (дрібна) – 1 шт.; оливки – 10 шт.; часник – 1 зубчик; кетчуп – 3 ст. ложки.
Натираємо на тертці очищену картоплю, викладаємо в сито, промиваємо холодною водою і відтискаємо.
Додаємо до картоплі сире яйце. Солимо, перчимо і перемішуємо. Всипаємо в цю масу борошно і знову ретельно перемішуємо (до однорідності).
Змастивши нагріту сковороду тонким шаром олії, викладаємо на неї суміш, розрівнюємо ложкою і обсмажуємо дві хвилини на сильному вогні, після чого зменшуємо вогонь і готуємо ще п’ять хвилин під кришкою. Перевертаємо картопляний «млинець» на інший бік і обсмажуємо таким самим чином.
Далі займаємося компонентами начинки. Змішуємо з кетчупом пропущений через прес часник. Сир натираємо на дрібній тертці. Оливки розрізаємо навпіл. Помідори нарізаємо кружальцями, цибулю – тонкими півкільцями, ковбасу чи шинку – півколами.
Основу для картопляної піци перекладаємо на деко або у форму для випічки. Змащуємо картопляний «млинець» кетчупом із часником і посипаємо натертим сиром, використавши 2/3 від заготовленої кількості.
Викладаємо цибулю, ковбасу (шинку) й оливки. Зверху розкладаємо кружечки помідорів і посипаємо залишками сиру.
Ставимо піцу в нагріту духовку. Для приготування піци за класичним рецептом зазвичай виставляється максимальна температура, адже італійці печуть її у печі. Проте нам вистачить і 180°C, адже картопляна основа вже готова. Випікаємо 15 хвилин. Коли сир розплавиться, виймаємо картопляну піцу з духовки, розрізаємо на частини і подаємо до столу.
Лайфхак
В італійських піцеріях піца діаметром 25–30 см є порційною стравою, що подається для одного їдця. За місцевими кулінарними традиціями, гарячу піцу з печі прийнято поливати зверху оливковою олією та посипати тертим пармезаном.