Ви вже прикрасили різдвяну ялинку? Ось що кажуть про вас психологи

До Різдва та Нового року залишається досить багато часу, проте деякі з нас уже поринули у святкову метушню. Як таку поведінку тлумачать психологи?

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Здається, немає нічого дивного, що люди починають підготовку до зимових свят заздалегідь. Супермаркети інфікують нас різдвяним та новорічним настроєм уже у вересні-жовтні.

Чому так роблять магазини, цілком зрозуміло: ці тижні року є найприбутковішими для торгівлі. А що штовхає людей на передчасні клопоти про святковий декор, ялинкові прикраси, маскарадні костюми, сукні певного кольору та подарунки?

прикрашений до Різдва супермаркет

Ось деякі версії

Причина перша і головна: уся ця підготовча метушня надзвичайно покращує настрій. Передчуття веселощів – це також веселощі.

На думку дослідників, існує певний тип людей, яких передчасний різдвяний настрій особливо спокушає. Якщо ви належите до цієї категорії, ось що це означає.

Відома американська психологиня Кармен Харра стверджує, що передчасне прикрашання оселі у стилі зимових свят виявляє «приховані емоції та підсвідомі поведінкові тенденції», зокрема нарцисизм.

«Нарциси відчувають величезне задоволення, перебуваючи в центрі уваги, отримуючи похвали та оплески. Цілком логічно, що ці риси характеру можна легко реалізувати, перетворивши свій будинок на зимову країну чудес, якою захоплюватимуться всі сусіди», – пояснила експертка.

прикрашена ялинка

Але це, на її думку, не єдина причина. Захоплюючись підготуванням до Різдва та Нового року, людина таким чином заповнює деяку порожнечу. Як зазначила пані Харра, купуючи блискучі кульки чи подарунки, прикрашаючи дім та вибираючи нарядний одяг, можна відчути себе щасливішим, «покрасуватися» і навіть створити образ ідеальної родини.

За вогниками та мішурою в листопаді можна приховати сварки, розбіжності та зрештою, всю правду про те, що відбувається в будинку протягом року, додала вона.

Емі Морін, психотерапевтка з Флориди (США) менш сувора до любителів передчасної підготовки до зимових святкувань. На її думку, цю поведінку можна передусім пояснити тим, що прикрашання будинку до Різдва дихає ностальгією. Тож особливо сентиментальні натури просто поспішають у такий спосіб відтворити приємні моменти з минулого, наприклад, із чарівних часів дитинства.

«Люди хочуть почати прикрашати будинок заздалегідь, адже що раніше вони дістануть прикраси, то швидше знову зможуть відчути часточку цього чаклунства», – сказала пані Морін. Тобто це гарна можливість розтягнути в часі щасливі спогади про найпозитивніші речі в житті, розповіло видання Daily Mail.

два чоловіки з різдвяним подарунком

Але це ще не все

А тим часом професор Ерлангер А. Тернер, клінічний психолог з Університету Пеппердіна (США), стверджує, що раннє прикрашання будинку пов’язане з теорією «очікування радості». «Декоруючи дім заздалегідь, люди передчувають хвилювання та щастя, пов’язане з майбутніми святами», – сказав професор. На його думку, за часів кліматичної кризи, агресії, пригнічення та невизначеності дедалі більше людей схилятимуться до передчасного приготування до Різдва. Адже це – «єдине, що вони можуть контролювати».

Дослідники також вважають, що різдвяні прикраси на дверях оселі та всередині будинку роблять його мешканців більш товариськими. Тому ті, хто вже створив святковий дух у своїх стінах, імовірно, прагнуть тепліших стосунків.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU