Ми лише тепер зрозуміли, чому не їмо індичі яйця

Експерти назвали причини, через які індичі яйця не стали звичним складником нашого повсякденного раціону. Йдеться не лише про високу ціну продукту.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Можливо, хоч раз у житті кожен з нас замислювався, а чому, власне, в нашому повсякденному раціоні немає індичих яєць? Можливо, вся справа в їхній собівартості?

Кури несуть по одному яйцю кожної доби, а індички – лише два на тиждень.

«Індички мають триваліший життєвий цикл, тому їм потрібно прожити близько семи місяців, перш ніж вони зможуть нести яйця», – зазначила Кіммон Вільямс, експертка Національної федерації індиків (США). А тим часом кури роблять це вже у віці п’яти місяців.

Пані Вільямс також розповіла, що індики потребують більше корму та просторіших приміщень, а це означає більші витрати для потенційних споживачів. Фермерам доводиться продавати кожне яйце індички як мінімум за 3 долари, що значно дорожче за ціну на курячі яйця.

За словами експертки, яйця великих птахів містять удвічі більше калорій та втричі більше холестерину, ніж яйця курок. До речі, деякі професійні кулінари стверджують, що індичі яйця більше годяться для приготування соусів, оскільки їхні жовтки більш «кремові», жирні.

індичі яйця в руках

Нині люди байдужі до індичих яєць. Але так було не завжди

Сотні років тому на території сучасних Сполучених Штатів індичі яйця були дуже популярною їжею в індіанських племенах та серед перших європейських поселенців. Великі дикі птахи попервах сприймалися європейцями як екзотика, однак вони дуже швидко стали шанувальниками індичого м’яса та яєць.

Перші іспанські дослідники Нового Світу навіть привезли індичок додому. Але популярності вони не здобули, бо поширилися чутки про те, що спалахи прокази в Європі пов’язані саме з яйцями завезених птахів. Підозри з цього приводу здебільшого виникали у французів, яких насторожувало географічно далеке походження цих пернатих.

А тим часом європейські поселенці Нового Світу вважали індичі яйця розкішшю. У XVIII столітті мода на них надзвичайно зросла, й одомашнення індичок стало широко поширеним явищем.

Проте розвиток промислового птахівництва у XX столітті змінив американську кухню. Технологічний прогрес допоміг фермерам включити курей у процес виробництва яєць та м’яса. Курячі яйця були рентабельнішими та доступнішими.

Зрештою яйця індички почали втрачати популярність. Нині вони – велика рідкість в раціоні пересічних споживачів. Їх купують переважно гурмани або фермери, які вирощують птахів до Дня подяки, розповіло видання Daily Mail.

У 2024 році Міністерство сільського господарства США (USDA) повідомило про нестачу яєць індички. Їхні запаси впали в інкубаторах до найнижчого рівня з 1988 року. До цього дефіциту призвели передусім спалахи пташиного грипу та втрата племінного поголів’я.

І хоча останнім часом ціна на індичі яйця у світі знизилася, порівняно з минулими роками, вони все одно не стали звичним складником нашого повсякденного раціону.

До речі, нині у знаменитому нью-йоркському ресторані Delmonico’s усе-таки можна скуштувати омлет з індичих яєць. Також там із них готують яйця пашот та фрітати. Але це, швидше, виняток, ніж правило.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU