Зої Вільямс працює в Лондоні лікарем загальної практики та телевізійним експертом Національної служби охорони здоров’я (NHS). Напередодні Різдва вона розробила ідеальний сендвіч, що вмить позбавляє похмілля.
Пані Вільямс розповіла, що антипохмільний сніданок має поєднувати поживні речовини, необхідні для відновлення балансу солей, цукрів та білків, які були втрачені через надмірне вживання алкоголю.
Вона наголосила, що після ночі пиятики дуже важливо щось з’їсти, навіть якщо ви відчуваєте легку нудоту. Це найчастіше пов’язано з низьким рівнем цукру в крові, який запускає вироблення гормонів, що спричиняють нудоту. Річ у тім, що печінка менш ефективно регулює рівень цукру, оскільки організм надає пріоритет процесу виведення алкоголю.
Корисна їжа виправить ситуацію
Сендвіч докторки Зої готується з наполовину цільнозернового та наполовину білого хліба. Лікарка пояснила, що хоча цільнозерновий хліб є кориснішим, додані в деякі його види зерна мають різкий смак, що може спричинити нудоту.
А запропонований нею підхід до вибору хліба для бутерброда дає можливість «отримати білок і клітковину, які забезпечують поєднання миттєвої енергії з тією, що повільно вивільняється».
Загалом білок може стати ключовим рятувальником під час похмілля, оскільки він містить амінокислоту під назвою лізин, а отже, прискорює розщеплення алкоголю в печінці.
Як скласти чарівний бутерброд?
Пані Вільямс розробила ситну страву, що містить, здавалося б, вельми нездорову комбінацію бекону, яєць та авокадо. Але цьому є науково обґрунтоване пояснення.
За її словами, хоча щоденне поїдання обробленого м’яса, як-от бекон, доволі проблемне для кишківника, рідкісне його вживання навряд чи завдасть великої шкоди. Окрім того, цей продукт допомагає відновити солі, втрачені під час нічного пияцтва.
Алкоголь є сечогінним засобом, внаслідок чого людина втрачає як рідину, так і електроліти – основні мінерали, необхідні організму для функціонування. Одними з основних електролітів є натрій та калій. Обидва вдосталь містяться в цьому сендвічі.
Дослідження, проведене 2009 року вченими з Університету Ньюкасла, показало: бекон допомагає нейротрансмітерам у мозку – хімічним посередникам, що виснажуються під впливом алкоголю, – знову нормально функціонувати.
«Він може допомогти мозку, що затьмарений через похмілля. Деякі експерти кажуть, що навіть запах бекону спроможний допомогти головному мозку відновитися», – зазначила докторка Вільямс.
Наступним інгредієнтом сендвіча від похмілля є яйце, яке лікарка назвала «героєм» страви. «Немає значення, як ви їх готуєте. Яйця сповнені поживних речовин, які особливо корисні для лікування похмілля», – каже вона.
Яйця – справді джерело поживних речовин; вони, зокрема, містять вітаміни B12, A і D, а також білок. Вітамін B12, що допомагає підтримувати здоров’я мозку та нервів, може вичерпатися, якщо зловживати алкоголем.
Лікарка Зої пояснила, що яйця містять амінокислоту цистеїн, яка допомагає організму розщеплювати ацетальдегід – токсичний побічний продукт алкоголю.
Додавання до бутерброда авокадо дасть заряд корисних жирів, які допоможуть підтримувати енергію протягом дня. Авокадо також багате на вітаміни й мінерали, зокрема калій, що допомагає збалансувати електроліти.
Щодо супутнього напою, докторка Вільямс порадила взяти чашку гарячого чаю або склянку води. Зазвичай найкращим напоєм для відновлення водного балансу вважають воду, проте чашка чаю також впорається з цим завданням.
А як не допустити сп’яніння під час тривалих різдвяних трапез? Слід обов’язково поїсти перед вживанням спиртного, а ще краще – їсти під час його вживання, вважає експертка. У такому випадку всмоктування алкоголю у кров уповільниться, розповіло видання Daily Mail.
Лікарка також стверджує, що вживання слабоалкогольних напоїв, таких як пиво та сидр, а також безалкогольних напоїв може запобігти похміллю.
І ще пані Вільямс сказала: «Намагайтеся припинити пити бодай за дві години до сну та перейти на питну воду». Також потрібно переконатися, що біля ліжка є пляшка з водою.
Фото: pixabay.com