Цифровий дизайнер Маркус Бірн розробив серію побутової техніки, що є алюзією на творіння іспанського архітектора Антоніо Гауді.
Художник працював у тандемі зі штучним інтелектом. А саме, з популярною нейромережею Midjourney, що генерує зображення за текстовими описами. Вона не раз демонструвала свої здібності щодо надання звичним предметам екстраординарного вигляду.
Серія яскравих приладів, народжена немов під гіпнозом Гауді, стала прикладом руйнації кордонів між буденними речами та мистецтвом.
Хитромудрі конструкції уславленого архітектора були підказками для автора серії. Складається враження, що це сам Гауді доклав свого таланту до дизайну побутових приладів, про естетику яких мало хто замислюється.
Час переосмисленої простоти
Маркус Бірн змінив уявлення про те, якою може бути техніка, що нею користуємося щодня. Фен, чайник, міксер, праска, мікрохвильовка, пилотяг, кавоварка набули геть несподіваного вигляду.
У ці артоб’єкти, які художник створив разом із ШІ, перекочували неоготика та модерн творів Гауді. Їх фантазійні форми, барвисті візерунки та витончені лінії органічно вплелися в роботи Бірна. Креативно наслідуючи стиль архітектора, митець бавився з текстурованими поверхнями, які ніби позичив у дерев та печер. На жаль, химерні прилади, які показало видання Designboom, поки що існують лише в цифровій версії.
Як зауважив Маркус Бірн, ми живемо в епоху Apple і Tesla, коли на перший план виходить мінімалістичний дизайн. Можливо, саме тепер настав час повернутися до багатобарвних будівель з мозаїчною плиткою та вітражами. І водночас подивитися свіжим поглядом на прості речі, що нас оточують.
Результат може вразити, як оці побутові прилади. Невловним чином вони позбуваються повсякденності та стають витворами мистецтва.
Фото: © Marcus Byrne