Підґрунтя нововведення – боротьба за екологію.
Хто б міг подумати, що відкупорювання пластикової пляшки може зіпсувати настрій на цілий тиждень? Ця колись проста дія тепер супроводжується драмою. Спробуйте відпити з пляшки, і ви виявите, що робите незручні гримаси, коли кришка впирається вам у ніс чи тицяє в підборіддя. У гіршому випадку рідина наливається у кришечку, а потім неминуче вихлюпується на одяг. І ви почуваєтесь, як те немовля в слинявчику.
Якщо спробувати зламати тонкий шматочок пластику, що з’єднує кришку з ободом навколо шийки пляшки, ви ризикуєте знову виплеснути напій на себе. Але це наразі єдиний вихід, щоб припинити муки.
Як народилася ця ідея
Крихітне доповнення до пляшки перетворило простий процес на ризиковане заняття. Щоправда, думки щодо хитромудрої кришки розділилися. Дехто вбачає в цьому об’єктивну необхідність, що допоможе зробити нашу планету екологічно чистою. А дехто висловлюється про це пристосування в соцмережах як про «гірше, що трапилося з людством відтоді, як на смартфонах прибрали роз’єм для навушників». Звісно, це перебільшення, але воно відображає те обурення, яким частина покупців зустріла невіддільну від пляшки кришку.
Правильний спосіб описати її – «прив’язана». Конструкція бере початок від директиви Європейського Союзу, який запропонував новий дизайн у 2018 році. За рік його затвердили, а паралельно ухвалили термін виходу кришок в європейський торговий простір: 3 липня 2024 року. Відтоді кришки на всіх пластикових пляшках для напоїв місткістю три літри або менше мають залишатися прикріпленими до шийки після відкриття тари.
Екологічний задум стосується країн ЄС. Хоча його також підхопили й деякі інші держави, яким нововведення здалося доцільним.
Навіщо це потрібно
Автори нового дизайну не ставили собі за мету роздратувати натовпи спраглих європейців. У фокусі була серйозна проблема: пластикові відходи. Щороку на Землі виготовляють близько 400 мільйонів тонн цього матеріалу, розповіло видання Independent. Пластик розпадається на дрібні часточки, нікуди не зникає, але проникає у довкілля та організм людини, спричиняючи ендокринні порушення та навіть рак. Мікропластик забруднює світовий океан та ґрунт.
Тому зміна у звичній пляшці, що спочатку здається приводом для роздратування й навіть гніву, може здатися розумним рішенням, якщо замислюватися про глобальну користь для планети
Якщо раніше кришки падали та губилися, вони зазвичай потрапляли в каналізацію або водоймища. Це був найпоширеніший вид пластикових відходів, який засмічував пляжі. І навіть якщо вони опинялися в контейнері для сміття, а потім на переробному заводі, через крихітний розмір вони часто відфільтровувалися крізь ситові барабани.
Фото: pexels.com