Місто перлинних мушель: біоархітектурні видіння Манаса Бхатії

Індійський архітектор показав концепт екологічного міста майбутнього, натхненного золотим перетином.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Такий міський пейзаж поки що можна побачити хіба що уві сні. Однак його автор – архітектор та дизайнер Манас Бхатія із Нью-Делі щиро вірить, що його сюрреалістичні хмарочоси коли-небудь побачать світ.

arhitektura majbutnogo 7 - Дизайн&Архітектура, Наука&Техніка - 50Plus

Свою чергову урбаністичну серію Nautilus Bioarchitecture він візуалізував за допомогою інструментів штучного інтелекту – Midjourney, LookX та ChatGPT. Використовуючи позачасову красу золотого перетину, Манас Бхатія уявив собі хмарочоси, що нагадують раковини наутилуса. Перлинні спіральні стіни утопічних будинків розкриваються, наче мушлі морського молюска або хитромудрі квіти. Футуристичні структури здіймаються посеред пишних садів та озеленених терас. Деякі будинки-мушлі виростають просто з води, в якій можна розгледіти коралові рифи. Ідеальна біоархітектура Манаса Бхатії – це зелена оаза посеред безмежних просторів океану.

arhitektura majbutnogo - Дизайн&Архітектура, Наука&Техніка - 50Plus

Який зв’язок між морським молюском та золотим перетином?

Головоногий морський молюск наутилус (Nautilus) у стародавніх індуїстських міфах вважався символом краси у природі. А раковина наутилуса є одним з найвідоміших природних об’єктів, що символізує золотий перетин. Його пропорція відома як число фі: 1,618… Його знаки продовжуються після коми до нескінченності, не повторюючись. Пропорція золотого перетину зустрічається в усіх органічних структурах. Вбудований у тканину нашого Всесвіту, він здавна служив керівним принципом у мистецтві та архітектурі. Приклади золотого перетину рясніють архітектурними шедеврами піднесеної краси та ідеальних пропорцій: від Парфенону в Афінах до пірамід Гізи.

arhitektura majbutnogo 5 - Дизайн&Архітектура, Наука&Техніка - 50Plus

А між древнім числом фі та штучним інтелектом?

Вітіюваті візерунки Nautilus Bioarchitecture, які теж народилися під впливом золотого перетину, дарують відчуття гармонії та пропорції, що виходить за рамки простої функціональності.

arhitektura majbutnogo 3 - Дизайн&Архітектура, Наука&Техніка - 50Plus

Манас Бхатія звернувся до прадавнього принципу поєднання математики та естетики, щоб створити архітектуру завтрашнього дня з більш органічним та стійким середовищем. Адже епоха глобального потепління вимагає будівель, не лише привабливих зовні, але й адаптованих до нових кліматичних умов.

arhitektura majbutnogo 4 - Дизайн&Архітектура, Наука&Техніка - 50Plus

А з появою інструментів обчислювального проєктування та штучного інтелекту архітекторам стало простіше вирішувати такі завдання. Ці інструменти, безумовно, можуть полегшити інтеграцію математичних співвідношень до архітектурного проєкту, розповіло видання Designboom. А ще вони пропонують архітекторам великий ступінь свободи та гнучкості для експериментів з різними підходами до проєктування. Завдяки революції ШІ Манас Бхатія досліджує складну геометрію новітньої урбаністики з безпрецедентною точністю, ефективністю та креативністю.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU