Як не слід зберігати оливкову олію: експерти назвали поширені помилки

Виявляється, цей улюблений продукт неправильно зберігають не лише господині на своїх кухнях, але й магазини, які його продають.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Фахівці із захисту прав споживачів британської організації Which? активніше заговорили на цю тему після того, як покупці стали частіше скаржитися на прогірклість оливкової олії. А тим часом ціна продукту лише за останні три роки виросла втричі.

оливкова олія в пляшках

На які поширені помилки зберігання оливкової олії вказали експерти?

Багато хто зберігає її поруч із плитою, аби продукт було легше діставати. Однак експерти застерігають: це може призвести до швидкого згортання рідини.

Вони порадили тримати оливкову олію у прохолодному, темному місці.

У Which? пояснили: «Зберігання оливкової олії в шафі, захищеній від світла, тепла і кисню, подовжить термін її придатності та не дасть їй зіпсуватися занадто швидко».

На відміну від вина, оливкова олія не стає кращою з часом, тому не варто залишати її у шафі на довгі роки. «Після відкриття пляшки продукт піддається впливу кисню, що призводить до погіршення його якості», – додали експерти.

Вони переконані, що «для максимального смаку та користі для здоров’я оливкову олію слід вживати протягом кількох місяців».

оливкова олія в мисці

Хоча у Which? і радять зберігати її якомога далі від джерел тепла, тримати її в холодильнику теж не можна. І це попри те, що раніше була поширена думка про те, що зберігання оливкової олії у холодильнику подовжує термін її придатності. Тепер експерти вважають, що краще тримати продукт у прохолодній, темній шафі.

Вони також рекомендують звертати увагу на упаковку. На їхню думку, не потрібно купувати олію у прозорих пластикових пляшках, оскільки така тара негативно впливає на смак. В ідеалі краще вибрати пляшку з темного скла. Вона блокує світло і не дає олії псуватися – як на полицях магазинів, так і на домашній кухні.

Що варто знати про історію оливкової олії?

Віджимання оливок для отримання олії розпочалося в Європі близько 3000 року до нашої ери, розповіло видання Daily Mail.

Історики вважають, що оливкове дерево поширилося із Сирії до Греції через Анатолію. Рослина поступово стала популярною по всьому Середземномор’ю у міру того, як давні греки освоювали цю територію.

Римський автор Катон описав агротехнічні способи вирощування оливок у своїй праці «Про сільське господарство» у II столітті до н. е.

оливкові дерева

Давньогрецький поет Гомер називав оливкову олію першого віджиму «рідким золотом», а знаменитий лікар Гіппократ – «великим цілителем».

Величезну кількість згадок про цей середземноморський продукт можна знайти у релігійних писаннях юдаїзму, християнства та ісламу, а також у священних текстах Стародавнього Єгипту, Греції та Риму.

Оливкове дерево здавна вважалося символом життя, оновлення, стійкості та миру. А оливкова олія символізує чистоту, захист, здоров’я та світло.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU