Голосніше літака: причини, наслідки, лікування хропіння

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Шумний знищувач здоровя

Хропіння – це голосне дихання під час сну. Сигнал того, людині щось заважає дихати, а зовсім не реакція на перегляд сновидінь. Природа цього явища вивчається і досліджується багатьма спеціалістами та лікарями. Хропіння уві сні дійсно дратує оточуючих, хоча сам винуватець особливого дискомфорту може не відчувати. Але людина, яка зіткнулась з цією проблемою, насправді може мати дедалі більше проблем: це захворювання може стати причиною погіршення здоров’я і навіть смерті. Тому насамперед потрібно знати основні причини хропіння, щоб зрозуміти, як боротись із цим нібито «невинним» явищем і яких наслідків очікувати.

Причини голосного дихання

  1. Забитий ніс. Дихання людини відбувається через ніс, і коли він забитий – через алергію або нежить – повітря шукає інші шляхи проходження, так і з’являється хропіння.
  2. Викривлена носова перегородка. Тонка перегородка між ніздрями може бути сформована так, що одна ніздря значно більша за іншу. Це буде заважати носовому диханню. У таких випадках зазвичай необхідне хірургічне втручання.
  3. Запалення мигдаликів – збільшення аденоїдів – частіше є дитячою проблемою.
  4. Сон на спині. Відомо, що навіть здорові люди, які сплять на спині, можуть хропіти. Уся проблема в позі, у якій знаходиться людина.
  5. Надлишкова вага людини, ожиріння.
  6. Вживання ліків. Снодійливі, седативні препарати викликають розслаблення м’язів язика та глотки, в результаті цього виникає хропіння.
  7. Надмірне вживання алкоголю та паління. Алкоголь розслаблює дихальні м’язи, а у курців звужені бронхи. Ці фактори призводять до розвитку нічних затримок дихання.
  8. Слабкий м’язовий тонус та анатомічні особливості. Коли м’язи розслаблені, язик може западати в горло і стискати простір для повітря. Причиною цьому є вживання кофеїновмісних, наркотичних засобів. Серед фізіологічних особливостей організму, що призводять до захворювання, є форма піднебіння, яка дістається людині при народженні або набувається з часом.

Облишмо жарти: загроза життю

Часто самостійно важко визначити ступінь важкості цього захворювання. Складним порушенням дихання під час сну є апное. Це не просто хропіння, яке заважає спати оточуючим, а затримка дихання. Під час сну знижується тонус м’язів у верхніх дихальних шляхах і людина перестає дихати більше, ніж на 10 секунд. Таке захворювання не дає повноцінного відпочинку і висипання: адже мозок отримує сигнал про недостатню кількість кисню і намагається розбудити людину.  Хворий прокидається декілька разів за ніч, а зранку відчуває втому, сонливість, сухість у роті, головний біль. Апное підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань: інфарктів, інсультів. Є важким, але виліковним за умови вчасного звернення до лікаря-спеціаліста.

Методи боротьби із хворобою

Обираються лише після визначення такого стану спеціалістом!

obstezhennya u likarya - Здоров'я - 50Plus

Терапевтичне лікування

Базується на використанні спреїв для ротової порожнини, які застосовують перед сном для зняття набряку. Використовуються також імпланти для піднебіння, які сприяють підвищенню тонуса м’язів піднебіння, встановлюються в медичних закладах. А капи для нижньої щелепи можна встановлювати самостійно перед сном, цей елемент забезпечує підвищення еластичності глотки.

Оперативне втручання

Анатомічні генетичні, а також набуті відхилення лікують переважно шляхом проведення операцій. Це укорочення піднебінного язичка лазерним методом. Використання такого способу позбавляє 80-90% пацієнтів хропіння. В особливо важких випадках, крім піднебінного язичка, видаляють мигдалики. Таким чином відбувається розширення ротоглотки і повітря без перешкод потрапляє до організму. Якщо під час обстежень виявляють аденоїди, поліпи, інші новоутворення, лікарі рекомендують їх теж видаляти. Завдяки таким методам можна вилікувати навіть сильне хропіння.

Народні методи

Такі способи можуть використовуватись як тимчасові або додаткові заходи. У будь-якому випадку звернення за консультацією до фахівця є обов’язковим! Самостійно можна виконувати наступні дії:

  • спати на високій подушці, щоб голова розміщувалась над тілом,  а також була опущена вниз;
  • намагатись спати на боку або животі;
  • у випадку запальних процесів в носоглотці перед сном промити носові шляхи та пазухи, очистити їх та закапати судинозвужувальними краплями ніс;
  • використовувати обліпихову олію – перед сном варто закапати в кожну ніздрю по 2 краплі, але заздалегідь визначити, чи не має у вас алергії на цей засіб;
  • застосовувати інгаляції проводити перед засипанням, використовуючи відвари з ромашки лікарської, череди, квіток календули.

Але найкращий метод – комплексний і складений разом з лікарем варіант лікування. І наостанок:

Кілька порад хропунцям 

  1. Навчіться спати на боку.
  2. Не вживайте алкоголь перед сном, киньте палити, щоб не подразнювати ротоглотку.
  3. Підтримуйте здорову вагу, навіть скинувши 10% від зайвої маси свого тіла, можете позбутися і хропіння.
  4. Завжди доліковуйте застудні захворювання дихальних шляхів.
  5. Намагайтесь робити вправи для носоглотки, ротової порожнини, частіше співайте.
  6. Обов’язково відвідайте стоматолога, отоларинголога, терапевта, щоб визначитися зі способом та препаратами у боротьбі із захворюванням.

Бажаємо лише повноцінного сну з радісним ранковим пробудженням!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU