Гуляємо пішки: дозвілля й оздоровлення в «одному флаконі»

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Підтримання свого тіла в здоровому тонусі, а психіки – у стані гармонії є основним завданням кожної людини, якщо вона ставить за мету мати повноцінне життя. Щоб отримати максимальний результат, багато хто серйозно займається спортом, записується на тренування до фітнес-клубів, тренажерних залів, ходить у басейн тощо. Варіантів можна назвати досить багато, проте в цьому переліку чомусь досить часто відсутня піша прогулянка. На перший погляд, у ній нема нічого особливого, адже кожен з нас протягом дня находжує певну кількість кроків, не вважаючи це чимось важливим. А разом з тим, за умови правильної організації та регулярного формату таких прогулянок можна досягнути значно кращого ефекту для здоров’я – навіть якщо порівнювати з деякими професійними видами спорту.

Чим корисні прогулянки на свіжому повітрі?

Американські вчені стверджують, що піша ходьба стимулює вироблення ендорфінів – гормонів щастя. Це просто ідеальний спосіб розслабитися та релаксувати. Уся справа в тому, що повільна ходьба дає можливість очиститися від нав’язливих думок-паразитів, які забирають внутрішню енергію. Причому, корисною є прогулянка для здоров’я не лише у фізичному плані – надзвичайно благотворну дію має спостерігання за тим, що відбувається навколо вас. Пояснити це можна з наукової точки зору. Монотонний порух очей сприяє синхронізації діяльності правої та лівої півкулі мозку. Таким чином під час прогулянки знімаються нервові затиски, що утворюються в результаті емоційного шоку, важких думок, негативу оточуючого середовища тощо. У результаті в людини налагоджується робота всієї нервової системи.

До інших переваг такого дозвілля відносять наступне:

  • Економія грошей

Для заняття в спортзалі зазвичай треба викласти немалу суму. Якщо у вас нема такої можливості, або ж у вашому містечку взагалі нема спортивно-тренувальних закладів – перейматися не варто. Візьміть собі за звичку щодня гуляти пішки, адже цей формат здатен повністю замінити заняття спортом. Піша ходьба – це унікальна можливість скинути зайву вагу, причому цей метод підходить абсолютно всім, оскільки він не має протипоказань. Просто прогулюючись щовечора парком, ви зможете відмовитися від обридлих дієт та обов’язкових вправ. А за ефективністю ходьба пішки ні в чому не поступається бігу. Вранішній променад зарядить вас енергією, а вечірній – відіб’є апетит.

  • Гарний настрій

Про моральний аспект користі від таких прогулянок дещо загадувалося вже вище. Це підтверджується також одним експериментом, який був проведений в одному з міст Великої Британії. Затятим автомобілістам, які завжди добиралися до роботи на власній машині, було запропоновано місяць походити на роботу пішки. Результат засвідчив покращення загального стану організму і стійкість нервової системи у порівнянні з тими людьми, які продовжували й далі їздити на роботу автомобілем. Гарний настрій вам буде гарантований завжди, якщо ви не будете пропускати піших прогулянок.

  • Ідеальні функції мозку

Плюси ходьби пішки полягають у покращенні навичок мислення у людей старшого віку (після 60 років). Для цього достатньо лиш виходити на відпочинок на свіжому повітрі буквально на 40-45 хвилин щодня. Такі помірні фізичні навантаження сприяють кращому притоку крові до головного мозку. Окрім того, спостереження на прогулянці дають можливість уповільнити вікове зменшення кількості клітин гіпокампу – відділу головного мозку, який відповідає за емоції та пам’ять. Не менш помітною буде користь прогулянок на свіжому повітрі для дітей та молоді – завдяки подібному відпочинку вони зможуть попередити проблеми з мозковою діяльність в майбутньому.

  • Подовження життя

Про користь ходьби пішки для серця багато говорити не доводиться. Науковці стверджують, що проходячи щоденно не менше 3 кілометрів, ви значно знижуєте вірогідність передчасної смерті. Щоб забезпечити собі тривалий період життя, зовсім необов’язково відмовлятися від смачної їжі та проводити багато часу в тренувальному залі. Повірте, щоденна ходьба «вимотає» вас не менше, ніж силові тренажери.

  • Нормалізація сну

Ті, хто постійно ходять пішки, зазвичай набагато краще сплять, рідко мають безсоння та не стикаються з проблемою довгого засинання. Особливо в таких випадках корисною буде ходьба в повільному режимі за кілька годин перед сном.

chym korysni progulyanky na svizhomu povitri - Спосіб життя - 50Plus

Як зробити прогулянку цікавою та корисною?

Мало рухатися – безсумнівно, дуже шкідливо. Проте побороти цю звичку досить просто – треба лишень почати ходити щодня. Регулярність прогулянок – одна з найважливіших умов правильної організації цього процесу, якої неодмінно треба притримуватися.

За статистикою, загалом людина проводить до 9 годин на день у сидячому положенні – це значно більше, ніж під час сну. Цю проблему легко вирішив Марк Цукерберг, засновник Facebook – свої ділові «засідання» він став проводити з підлеглими під час прогулянок.

Багатьох цікавить питання, скільки часу потрібно гуляти на день. Для цього американські вчені розробили та склали спеціальну таблицю, розділивши в ній формат щоденної фізичної активності людей на п’ять категорій:

  • той, хто робить менше 5000 кроків за день, відноситься до людей з сидячим способом життя;
  • 5000-7500 кроків – низька активність;
  • 7500-10000 – достатній рівень активності;
  • 10000-12500 кроків – активні люди;
  • Більше 12500 кроків – дуже активні люди.

При цьому треба звертати увагу на інтенсивність ходьби – у тому випадку, якщо вас цікавить ефективне спалювання калорій. Людина має робити не менше 100 кроків за хвилину, а сам процес такої ходьби має тривати 10 хвилин.

Головне в прогулянках – їх систематичність та тривалість. Оптимальний час складає не менше 1-2 годин на день, причому починати бажано з півгодини, поступово нарощуючи темп. Особлива увага приділяється одягу та взуттю. Одяг має відповідати погоді та не стримувати рухів. Взуття вибирається таке, яке забезпечить комфорт для ступні. Бажано, щоб у ньому була ортопедичні устілка – для рівномірного розподілення навантажень на стопу. Треба вибрати кросівки чи кеди з матеріалом верху, який добре пропускає повітря. Підошва має бути гнучкою, з гарною амортизацією – у такому випадку ноги не будуть стомлюватися і не будуть «нити» після прогулянки.

yak vyznachyty riven svoyeyi fizychnoyi aktyvnosti - Спосіб життя - 50Plus

Як правильно гуляти взимку?

Для того щоб забезпечити собі користь вечірніх прогулянок, треба взяти за  звичку гуляти за будь-якої погоди – навіть у зимовий час. Чим буде корисна прогулянка у цьому випадку? Насамперед тим, що в морозну погоду повітря робиться більш насичене киснем, а вся пилюка вловлюється снігом. Таке повітря очищує легені від усього, чим ви дихаєте в квартирі, і оболонка дихальних шляхів починає працювати краще.

Дізнатися, як правильно ходити пішки взимку, вам допоможуть деякі поради від спеціалістів:

  • перед виходом з дому треба гарно поїсти, щоби допомогти організму утримати енергію;
  • візьміть з собою термос з теплим чаєм – у тому випадку, якщо збираєтеся ходити пішки довго;
  • вдягнути шапку з вухами, вовняні рукавички, термобілизну, светр під горло, теплі штани;
  • взуйте черевики чи теплі кросівки на низькому ходу – нога в них має розміщуватися вільно;
  • під час прогулянки вдих робіть через ніс, видих – через рот; якщо відчуваєте задишку, знижуйте темп ходьби;
  • у випадку підмерзання шкіри на щоках зробіть 10-20 низьких нахилів тілом – це забезпечить приплив крові до обличчя, у результаті чого щоки зігріються.

Скільки потрібно гуляти вам взагалі – вирішує кожен самостійно. Не треба примушувати себе, якщо відчуваєте фізичний дискомфорт. Такі прогулянки мають приносити задоволення – лише в такому випадку можна очікувати на ефективний результат. Інколи можна замінити прогулянки іншим форматом. Мова ведеться про ходьбу на місці, яка рекомендована людям з надмірною вагою. Чи корисна ходьба на місці, розкажуть медики: за їх свідченнями, у такому випадку задіюється 90 відсотків м’язів, стимулюється кровообіг, покращується робота судинної системи.

yak pravylno gulyaty vzymku - Спосіб життя - 50Plus

Що буде, якщо гуляти щодня: коротко

Якщо ви вибрали цей спосіб дозвілля, то цілком можете розраховувати на такі наслідки:

  • завжди чудовий настрій;
  • пробудження креативності;
  • дієва боротьба з проявами алергії;
  • зниження ризиків метаболічного синдрому;
  • продовження життя;
  • економія фінансів;
  • вічна молодість;
  • гарний сон;
  • зниження стресу;
  • стимуляція роботи мозку;
  • укріплення кісток;
  • покращення зору;
  • можливість проводити цікаво час з рідним та близькими;
  • покращення імунітету.

Прогулянка пішки, мабуть, єдиний вид дозвілля та оздоровлення, який не потребує ні спеціальної підготовки, ні матеріальних витрат. А якщо у вас є однодумець – вам пощастило двічі, адже ви будете не лише здоровим, а й отримаєте час для якісного спілкування. То одягайтесь, беріть в супутники членів родини, друзів, сусідів або навіть домашнього улюбленця – і насолоджуйтесь життям!

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU