Стартап Mill, заснований Меттом Роджерсом і Гаррі Танненбаумом, розробив небачене досі кухонне відро. На думку винахідників, вони відшукали ідеальне рішення для утилізації харчових відходів. Адже розумний контейнер їх висушує, ретельно трамбує та відправляє до компанії-розробника. Там видозміненим відходам знаходять нове призначення.
Ідея незвичайного відра народилася в Роджерса і Танненбаума на початку коронавірусної пандемії. Тоді вони застрягли по домівках та були змушені «дивитися на сміття і нюхати його». Зрештою, стали буквально одержимими пошуком нового способу утилізації відходів: такого, який відповідав би сучасним екологічним трендам.
А невдовзі на світ з’явився контейнер від Mill з низьким енергоспоживанням, що запропонував новий спосіб боротьби з будь-якими харчовими відходами.
Як це працює
Спочатку розумне відро повільно нагріває та змішує відходи, щоб потім зневоднити їх та спресувати. Зрозуміло, що така технологія дає змогу рідше спорожняти сміттєвий контейнер.
До речі, під час його використання жоден неприємний запах не проривається назовні. Навіть коли харчові відходи нагріваються.
Вода, що випаровується, та повітря з контейнера пропускаються через систему керування запахами із вугільним фільтром, після чого повітря викидається через витяжний вентилятор в задній частині гаджета.
За кілька тижнів, коли він уже заповнений, користувач висипає отриману суміш в спеціальну коробку та замовляє передоплачену доставку посилки до Mill.
Цей процес є альтернативою доволі витратному відправленню решток їжі на звалище та компостуванню, розповіло видання Dezeen.
Слід додати, що дизайн відерка простий та мінімалістичний. А «мозок» гаджета – панель управління зі світлодіодним дисплеєм – ховається під кришкою з дерев’яного шпону: щоб не привертати зайвої уваги.
Нове життя відходів
Тепер стартапери шукають для перероблених харчових відходів якомога більше варіантів повторного використання. Наразі компанія працює над проєктом перетворення спресованої маси на інгредієнт корму для курей.
Мета Mill – зберегти залишки їжі в продовольчій системі та використовувати їх у найбільш ефективний та ресурсоощадний спосіб.
На думку винахідників, найгірше, коли їжа потрапляє на звалище. І не лише тому, що даремно втрачаються поживні речовини та ресурси, які пішли на її вирощування й логістику. А й тому, що водночас виділяється шкідливий метан.
До слова, на метан припадає близько 20 відсотків глобальних викидів парникових газів.
Екологічні контейнери від Mill, випуск яких розпочався нещодавно, нині доступні тільки в США.
Серед інших помітних інновацій останніх років у галузі утилізації відходів – контейнер для сміття Townew, що самотужки пакує сміття в мішок та замінює його на новий. А також – сміттєвий контейнер Taihi, робота якого заснована на японському методі ферментації. Це корисне відро перетворює відходи на компост та добрива.