Секрет довголіття: стабільна вага, а не схуднення

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Нещодавнє дослідження дійшло до висновку, що підтримка стабільної ваги у жінок старше 60 років може значно збільшити їхні шанси прожити до 90 та навіть 100 років. Дослідники також зазначають, що схуднення у зрілому віці, навпаки, може навіть завадити меті виняткового довголіття. Однак експерти підкреслили, що жінки все одно повинні дотримуватися медичних порад, коли втрата ваги рекомендована для покращення їхнього здоров’я чи якості життя.

Стабільна вага для виняткового довголіття

Як відомо, суперстарці живуть значно довше за середню тривалість життя більшості людей. Нерідко їхній вік сягає до 100 років та навіть більше. Вважається, що генетичні чинники та спосіб життя, такий як здорове харчування, регулярні фізичні вправи та відмова від куріння, а також позитивне психічне ставлення сприяють досягненню виняткового довголіття. Проте науковці знайшли ще один метод досягнення значно довшого життя.

Нещодавнє дослідження було зосереджено на даних понад 54 тисяч жінок старше 60 років. Усі вони брали участь у перспективному дослідженні, що вивчало причини хронічних захворювань у жінок у постменопаузі.

Стабільна вагаДослідники порівнювали учасниць, які зберігали свою вагу стабільною протягом трьох років, з тими, хто схуднув принаймні на 5%. Протягом періоду спостереження понад 30 тисяч жінок, або 56% учасниць, дожили до 90 років та більше.

Комплексне дослідження показало, що літні жінки зі стабільнішою вагою мали у 1,2-2 рази більше шансів досягти виняткового довголіття порівняно з тими, хто втратив 5% або більше своєї ваги. Дослідники виявили, що учасниці, які схудли, мали на 38% менше шансів досягти 100 років, на 33% – 90 років та на 35% – 95 років. Коли експерти розглянули окремі групи, результати були схожими серед жінок із зайвою вагою, ожирінням або нормальною вагою.

Схуднення не сприяє винятковому довголіттю

Як зазначає видання Earth, дослідження також показало, що жінки, які навмисно схудли, мали на 51% менше шансів дожити до 90 років. Серед цієї групи учасниць, які втратили вагу без зусиль, приблизно третина зазначила, що це сталося через хворобу, 23% звинуватили стрес, а майже 29% мали поганий апетит. Крім того, результати показали, що збільшення ваги на 5% або більше порівняно зі збереження стабільної ваги також не пов’язано з винятковим довголіттям.

Провідний автор дослідження Аладін Шадьяб зазначає, що літні жінки нерідко мають надмірну вагу або ожиріння. Отримані висновки підтверджують, що стабільна вага може бути дієвим способом досягнення довголіття серед жінок похилого віку.

СхудненняЗа словами професора Шадьяба, якщо літні жінки втрачають вагу без зусиль щодо схуднення, це може бути ознакою поганого здоров’я та провісником скорочення тривалості життя. Однак ненавмисна втрата ваги є поширеним явищем у людей похилого віку і не завжди пов’язана з основною медичною причиною.

Автори дослідження відзначили, що їхні висновки ставлять під сумнів загальні рекомендації щодо схуднення для літніх жінок, оскільки це не обов’язково сприяє їх довголіттю. Дослідження є першим у своєму роді, яке досліджує, як зміни ваги серед жінок у похилому віці можуть вплинути на потенціал виняткового довголіття, та підкреслює важливість підтримки стабільної ваги як ключової мети.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU