А ми й не здогадувалися: вчені знайшли алкоголь у продуктах щоденного раціону

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Чи знали ви, наприклад, що у стиглому банані – 0,4 відсотка алкоголю? Цей корисний та улюблений багатьма фрукт – не єдиний продукт частого вживання, що має таку особливість. Як з’ясували науковці, деяка їжа з нашого щоденного раціону містить навіть більше алкоголю, ніж слабоалкогольні сорти пива.

А де ще можна його виявити?

У пшеничному та житньому хлібі вміст алкоголю менший: 0,29-1,28 відсотка. Найбільше його в булочці для бургера. Про це йдеться у дослідженні Університету Кайзерслаутерна (Німеччина), підсумки якого опублікував Journal of Analytical Toxicology.

Провідний дієтолог Дуейн Меллор з Астонського університету (Бірмінгем, Велика Британія) пояснив: «Під час вистоювання хлібного тіста дріжджі зброджують вуглеводи та виробляють спирт».

Прихований етанол є також у фруктових соках. Німецькі дослідники виявили, що виноградний сік містить 0,086, апельсиновий – 0,073, яблучний – 0,026 відсотка алкоголю.

Міцність вишневого йогурту становить 0,02 відсотка, розповіло видання Daily Mail.

banany jogurt - Здоров'я - 50Plus

Наслідки ферментації

Утім, за словами доктора Меллора, будь-які ферментовані продукти можуть містити алкоголь. Під час ферментації бактерії чи дріжджі розщеплюють вуглеводи на цукри, що своєю чергою перетворюються на кислоту чи спирт. Таким чином він і потрапляє в ці продукти.

Банан, приміром, ферментується, коли дріжджі, що знаходяться в повітрі, реагують з цукром, що міститься у фрукті. Це спричиняє його бродіння з утворенням спирту і вуглекислого газу.

Фруктові соки схильні до бродіння з тієї самої причини. Коли сік залишається в теплому середовищі, дріжджі, що переносяться повітрям, перетворюють цукор в соку на спирт.

А тим часом ферментація соєвого соусу є важливою частиною виробничого процесу. Змішані соєві боби, пшениця, сіль і вода ферментуються, внаслідок чого пшеничний крохмаль розпадається на цукри та перетворюється на спирт.

soyevyj sous - Здоров'я - 50Plus

Хоча більша його частина випаровується під час виробництва, на виході продукт має міцність 1,5-2 відсотки. І це посилює його смак.

У багатьох країнах західної цивілізації, наприклад, у тій самій Великій Британії, будь-який продукт міцністю менш як 0,5 відсотка вважають безалкогольним. А той, що містить 1,2 % – вже є слабоалкогольним. Державні стандарти України (ДСТУ) теж відносять до слабоалкогольних продукти такої міцності.

Фото: pixabay.com, pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU