Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Банани у щоденному раціоні: за й проти

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Банан – це фрукт, який уже давно перестав бути дивовижею для мешканців України. Купити його в необмеженій кількості можна практично у будь-якому супермаркеті. Його полюбляють вживати як діти, так і дорослі, і досить багато цікавих страв мають його в ролі інгредієнта в основній рецептурі. Банани додають до каш, коктейлів та напоїв, з ними печуть всілякі смаколики, їх сушать і пропонують у вигляді смачного сухофрукту.

Дуже часто також говорять і про користь бананів для організму. Багато лікарів рекомендують їх при ряді різних захворювань, і навіть деякі наукові праці досліджують, що буде, якщо щодня їсти банани.

Що таке банан: його склад та особливості

Незважаючи на те, що цей продукт завжди сприймається як фрукт, насправді з точки зору ботаніки він є ягодою – багатонасіннєвою та товстошкірою. Селективно виведені сорти зазвичай не мають насіння, оскільки воно їм не потрібне під час вегетативного розмноження. Загальна вага 1 банану може варіюватися в залежності від його розміру – як правило, це від 6 до 30 см в довжину при діаметрі в 2-5 см.

Вважається, що банани ростуть на дереві, хоч це теж є помилкою. По суті, ця рослина – просто дуже висока трава (до 7,5 метрів), яка має м’ясисте стебло, що складається з черешків великого листя. Живе зазвичай така рослина всього декілька років, і після повного дозрівання плодів просто вирубується під корінь.

Батьківщиною бананів вважають тропіки Південно-Східної Азії та Східну Африку. Зараз вони є найпоширенішою сільськогосподарською культурою, яка реалізується через магазини протягом усього року. І хоча їх можна купити в будь-який час, найсмачнішим для бананів періодом є місяці з лютого по травень.

banan na gilczi - Їжа - 50Plus

Банан та його корисні властивості для організму

Основне питання, яке часто задають користувачі – скільки ккал у банані. Показник у цьому випадку – 88,7 калорій на 100 грамів продукту у свіжому вигляді. По суті, він є нежирним продуктом, але при цьому має досить високі показники з точки зору енергетичної та поживної цінності.

Майже на 75% банан складається з води. Серед найбільш важливих елементів, корисних для здоров’я людини, можна назвати такі:

  • Калій – 358 мг

Користь бананів полягає в позитивному впливі на роботу серця. Вживаючи регулярно цю «фруктоягоду», ви зможете підтримати у гарному стані серцево-судинну систему та нирки, а також активізувати функції мозку. Також вчені стверджують, що калій попереджає утворення каменів у нирках, нормалізує артеріальний тиск і майже на 30 відсотків знижує ризик серцевого нападу.

  • Магній – 37 мг

Даний елемент «працює» в парі з калієм, підтримуючи роботу серця. Він надзвичайно важливий для укріплення м’язів та кісток, забезпечує синтез електрощитів у крові.

  • Фосфор – 28 мг

Цей компонент забезпечує правильну роботу головного мозку, сприяє укріпленню стінок судин, позитивно впливає на нервову систему.

Чи є в банані вітаміни? Звичайно, що цей продукт є чудовим джерелом корисних речовин. Розповідь про вітаміни в банані можна почати з вітаміну С, за допомогою якого значно покращується робота імунної системи і захист організму від вільних радикалів. Наявність вітаміну В6 робить свій внесок в нормальне функціонування мозку та нервової системи. Ще обов’язково треба згадати і вітамін В – джерело серотоніну та дофаміну, які називають гормонами щастя. Саме тому вважається, що цей фрукт може піднімати настрій.

Це далеко не весь перелік того, чим можна охарактеризувати властивості банана. Окремо варто зазначити і наявність у великій кількості в ньому клітковини – це ті волокна, які «чіпляються» за м’якоть ягоди під час її чищення. Цей елемент суттєво впливає на покращення травлення, знижуючи рівень холестерину в крові.

Користь бананів для жінок

Окрім перерахованих вище властивостей, особливо корисним банан буде для жіночого організму. Багато хто з представниць прекрасної статі дотримується харчового режиму, і навіть, наслідуючи приклад світових знаменитостей, сидить на зіркових дієтах, аби позбутись зайвої ваги. Чим корисні банани у цьому випадку – так це тим, що вони мають здатність швидко насичувати організм, тамуючи голод. Загалом же про банани і їх користь для жінок можна сказати наступне:

  • швидкий вивід токсинів з організму, забезпечення очищення на клітковому рівні;
  • омолодження шкіри – при щоденному вживанні одного фрукта вона стане свіжою та підтягнутою;
  • полегшення стану в період ПМС, можливість легше переносити стреси;
  • збільшення вироблення окситоцину;
  • ідеальний засіб для профілактики мігрені.

zhinka z bananamy - Їжа - 50Plus

Користь бананів для чоловіків

У чому користь банана для чоловічої статі? Відповідь на це питання буде актуальною для того, хто слідкує за своїм здоров’ям. Користь бананів для шлунку – не єдиний позитивний момент для них. Про вітаміни, які містяться в банані, можна розказувати дуже багато: наприклад, регулярне вживання бананів в їжу чоловіками суттєво впливає на якість сперми, що значно покращує репродуктивну функцію. Цьому ж сприяє і калій, допомагаючи укріплювати нервову систему. Присутні в бананах вуглеводи наповнюють чоловічий організм силою та витривалістю, підвищуючи активність та збільшуючи тривалість статевого акту в інтимному житті. Чим корисний банан, відразу зможе помітити кожен чоловік, який вживатиме цей фрукт щодня.

Допоможе цей фрукт і в намаганні кинути палити. Оскільки в ньому є досить багато калію, то він допоможе подолати залежність від нікотину.

Як правильно їсти банан

Банан містить до 9% добової норми калію та багато цукрів. Переїдання цього фрукту може викликати печію. А тому медики рекомендують з’їдати не більше двох плодів щодня.

Оскільки дуже корисні банани для серця, то для підвищення ефективності їх дії краще буде вживати фрукти з самого ранку. Таким чином лікувальні властивості банана сприятимуть підвищенню енергії, що дуже важливо протягом всього дня.

Вживається банан для шлунка найчастіше в сирому вигляді. Проте є маса інших продуктів, які чудово гармоніюють з ним, підсилюючи смаки та корисні властивості. Що ж можна приготувати самостійно, коли є банан?

  • Млинці – вам знадобляться лише банани, борошно, олія, яйця, сіль, молоко, і ніякого цукру.
  • Морозиво – готується з бананів та молока.
  • Печиво – у якості додаткових інгредієнтів використовується борошно, сметана, жовток, цукор, олія, мед.
  • Чізкейк без випічки – готується з додаванням готового печива, йогурту, води, желатину, масла вершкового, сиру кисломолочного.

Окрім того, банани корисні у поєднанні з медовим сиропом, ананасовим соком, кавовим лікером, цинамоном, самбукою.

mlynczi z bananom - Їжа - 50Plus

Чим шкідливі банани

Великий вміст вуглеводів та фруктози у бананах передбачає необхідність вживати їх з обережністю людям, які страждають на ожиріння та цукровий діабет.

Також цей фрукт має здатність виводити лишню вологу з організму. Тому, якщо людина має захворювання судин та схильність до утворення тромбів, то вживати часто і у великій кількості банани не варто. У всіх інших випадках при збалансованому підході до свого меню банан буде корисним для серця та для покращення імунітету.

День банана та інші цікаві факти

А ви знали, що цей день відзначають у всьому світі 10 квітня? А все тому, що саме цього дня 1963 року фрукт вперше надійшов у продаж у Лондоні. Пропонуємо й інші, не менш цікаві факти, які пов’язані з цим фруктом-ягодою:

  • Думаєте – лише жовті? Плоди бувають не лише звичного жовтого, а й червоного, зеленого і навіть сріблястого та блакитного кольорів.
  • Найбільше їх з’їдають в африканській Уганді – на одного жителя там припадає до 220 кг продукту.
  • Банани у сушеному вигляді містять у 5 разів більше калорій, ніж у сирому.
  • Ці плоди в 1.5 рази ситніші за звичну у наших краях картоплю.
  • Банани повністю гіпоалергенні, а тому їх можна давати навіть немовлятам.
  • Вони дають урожай тричі на рік – якщо цьому сприяють погодні умови.
  • Їх завжди зривають зеленими – дозрівання у штучних умовах значно покращує смак фрукта.
  • 10 бананів за 3 хвилини – такий рекорд з поїдання бананів встановив Майт Лепік з Естонії.
  • Дозрівання їх відбувається від 10 до 18 місяців.

czikavi fakty pro banany - Їжа - 50Plus

Все про банан: коротко наостанок

  • Що міститься в банані? У складі фрукта є білки, жири, вуглеводи, цукор, насичені жирні кислоти, харчові волокна, вода, кальцій, вітаміни та мінерали.
  • Який вітамін у банана найголовніший? Вітамін групи В, зокрема, В6.
  • Скільки можна їсти бананів на день? Не більше двох штук.
  • Скільки перетравлюється банан? 30 хвилин.
  • Коли краще їсти банани? Найкращі смакові якості він забезпечить в період з лютого по травень. До свого раціону їх бажано включати зранку.
  • Чи можна вирощувати банан у вазоні? Можна – такі рослини використовуються як декоративні і для дозрівання плодів.
  • Кому не можна їсти банани? Тим, хто хворіє на цукровий діабет і має проблеми з судинами.
  • Скільки цукру в одному банані? 100 грамів продукту містить 12 г цукру.
  • Чи шкідливі банани? Переважно – ні.

Те, що було дивовижею для наших батьків, стало звичним для нас. І сонячні ласощі – один із прикладів того, що життя людини змінюється на краще. Просто варто це помічати, бо з таких дрібниць і складається настрій.

Фото: pexels.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU