Звичайно, це фантазія та гра, адже навряд чи хтось при здоровому глузді раптом наважиться переробляти історичні будівлі французької столиці. Навіть якщо ці метаморфози – заради благородної мети: екологізації навколишнього середовища.
Переосмислюючи архітектуру Парижа, бельгієць Вінсент Каллебаут взяв за основу історичні будівлі доби барона Османа, розповіло видання Designboom.
Містобудівник Жорж-Ежен Осман (1809-1891) багато в чому визначив профіль Парижа. У 1853-1870 роках він керував перетворенням міста в рамках кампанії «Прикрашений Париж, збільшений Париж, очищений Париж». «Османівські» будівлі надали місту того вигляду, який ми знаємо.
В архітектурному бюро Vincent Callebaut Architectures подивилися на ці легендарні споруди під своїм «фірмовим» кутом зору: з огляду на озеленення та екологічність.
Використавши можливості нових інструментів ШІ, команда мосьє Каллебаута створила серію футуристичних, натхненних природою образів французької столиці. Озеленені «османівські» будинки поповнили колекцію екологічних споруд майбутнього, над якими бюро працює не перший рік, – так званих «архібіотиків».
Побудовані з біоматеріалів (утрамбована земля, бамбук, міцелій тощо), вони виробляють власну енергію та переробляють відходи. Поки що, звісно, в уяві Вінсента Каллебаута та його колег.
Команда згадала гасло містобудівника Османа та придумала нове, що відповідало б теперішньому часу: «Життєстійкий Париж, зелений Париж, Париж, що дихає». Зберігаючи історичну спадщину французької столиці, проєктувальники охоче створили б тут острівці «міської свіжості» з фасадами, що дихають. На думку авторів «архібіотиків», зрештою міг би вийти вдалий симбіоз людини та природи.
Утім, на творчій території, де штучний інтелект зустрічається з біотехнологічною архітектурою, фантазувати не заборонено.
Довідка. Vincent Callebaut Architectures – архітектурне бюро, створене Вінсентом Каллебаутом (нар. 1977 р.), бельгійським архітектором, що мешкає в Парижі. Разом зі своєю командою він розробляє футуристичні проєкти екорайонів. Наразі портфоліо Каллебаута налічує понад півсотні таких проєктів, переважна частина яких втілена в життя та відзначена престижними світовими нагородами. У створюваних об’єктах архітектор та його колеги враховують такі актуальні нині аспекти, як відновлювальні джерела енергії, біорозмаїття та міське аграрне господарство. Засновник бюро мріє, аби його проєкти були не просто комфортними багатоквартирними будинками. Його амбітна мета – створити енергоощадну, безвуглецеву цивілізацію, що успішно подолає кліматичну кризу.
Фото: Vincent Callebaut Architectures