Про це повідомили експерти міжнародної організації Home Instead, які проводили дослідження під назвою «Новий індекс старіння». Вони залучили до дослідження 1000 дорослих британців різного віку. Запитання стосувалися різних аспектів життя, зокрема й сексу.
Home Instead – організація зі штаб-квартирою в місті Омаха (штат Небраска, США), що надає соціальну та медичну допомогу людям похилого віку за місцем проживання.
Про що дізналися дослідники?
За даними опитування, дві третини респондентів з покоління Z заявили, що кохатимуть і в старості.
Натомість 53 відсотки тих, кому вже виповнилося 75, збираються й надалі приділяти увагу інтимному життю. Учасники дослідження віком від 66 до 74 років показали схожий результат: 51 відсоток опитаних з цієї вікової категорії мають намір бути сексуально активними й у старості. Серед людей віком від 55 до 65 років цей показник був ще вищим: 62 відсотки.
Більшу зацікавленість сексом у поважному віці продемонстрували представники сильної статі: 74 чоловіків проти 49 відсотків жінок.
Більшість представників усіх вікових груп – 60 відсотків – припустили, що збереження сексуальної активності допоможе їм покращити ментальне здоров’я.
Про що ще розпитували учасників?
Погляди на секс були лише одним з аспектів опитування, розповіло видання Daily Mail.
Експерти також дізналися, що 66 відсотків респондентів вважають ключем до збереження молодості правильне харчування та фізичні вправи. А 67 відсотків представників старшої групи заявили, що тривалість їхнього життя залежатиме від досягнень сучасної медицини.
Крім того, 89 відсотків британців віком від 75 років прагнуть залишатися фізично активними.
Про побоювання потрапити до будинку людей похилого віку розповіли 44 відсотки респондентів. А 36 відсотків сказали, що їх найбільше лякає смерть партнера (партнерки).
Тим часом 80 відсотків зазначили, що надають перевагу лікуванню вдома, а не в медичному закладі.
Коментуючи результати дослідження, виконавчий директор Home Instead Мартін Джонс заявив, що кругозір сучасного пенсіонера вже давно не обмежується переглядом телевізора та чашкою чаю. «Вік – це біологічна реальність, але це також соціальна конструкція», – сказав він.
Фото: pexels.com