Бутербродна паста: рецепт з чорносливу та квасолі

Урізноманітнити будь-який стіл допоможуть канапки – за розвиненої кулінарної фантазії господині їх асортимент може бути необмеженим.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Butterbrot перекладається з німецької як «хліб із маслом», хоча цей вид їжі може складатися не лише з означених продуктів. Бутерброди поділяються на відкриті (канапки) та закриті (сендвічі). Українське поняття «канапка» походить від французької назви цього виробу – canapé. Під словом «канапе» гастрономи мають на увазі так звану закускову канапку. В українській мові для неї є два окремих визначення: «накладанець» (класичний бутерброд із ковбасою, сиром, м’ясом, овочами та зеленню) або «мазанка» (із пастою, паштетом чи соусом). Канапки (бутерброди-закуски) можна готувати на маленьких шматочках підсмаженого на маслі чи підсушеного хліба. Так само можна використовувати для їх приготування випічку з листкового і пісного тіста. У закускових канапках зазвичай використовують замість хліба воловани і тарталетки – невеличкі круглі чи овальні кошички з пісного тіста. Їх можна наповнювати різними продуктами або сумішами і подавати по 2–4 шт. на порцію. Така їжа є зручною у сервіруванні, адже вона не потребує столових приладів.

Інгредієнти: біла квасоля 150 г; м’який чорнослив 70 г; оливкова олія  ​​40 мл; вершкове масло 3 ст. ложки; лимонний сік 1 ст. ложка; сушений базилік  ½ ч. ложки; перець чилі, сіль і сушений часник на смак.

Заливаємо суху квасолю водою у співвідношенні 1:5. Залишаємо для набухання за кімнатної температури на 6–8 годин, потім викладаємо в каструльку, заливаємо новою водою і ставимо на вогонь. Доводимо квасолю до кипіння, солимо, зменшуємо вогонь і проварюємо до м’якості.

Промиваємо чорнослив у холодній воді, обсушуємо та подрібнюємо.

Зварену квасолю висипаємо на друшляк, залишивши трохи відвару. Перекладаємо квасолю в блендер, вливаємо туди 4 ст. ложки відвару і робимо квасоляне пюре.

Для заправки пюре розігріваємо в каструльці-сковороді оливкову олію, додаємо базилік, часник і перець чилі. Прогріваємо з півхвилини і знімаємо з вогню.

Заправляємо квасоляне пюре, вливаємо до нього сік лимона, додаємо вершкове масло та чорнослив. Ретельно перемішуємо суміш і викладаємо в посуд для зберігання. До столу страва подається як холодна закуска.

Лайфхак

Зберігаючи бутербродну пасту із чорносливу та білої квасолі в холодильнику, зверху потрібно покласти шматочок вершкового масла.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU