Чому наші кохані часто схожі на нас?

Дослідники пояснили, чому партнери у шлюбі чи романтичних стосунках нерідко подібні одне до одного, як брати та сестри.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Докторка Карен Ву, доцентка кафедри психології Каліфорнійського державного університету (США), підтвердила: закохані часто обирають партнерів, схожих на них самих.

Дослідниця вважає, що одним із найбільш очевидних пояснень є внутрішньогрупова упередженість. Люди, як правило, частіше зав’язують взаємини із представниками своєї расової чи вікової групи. На думку пані Ву, такий вибір значно звужує коло знайомств та збільшує ймовірність того, що романтичні партнери матимуть схожі риси характеру.

Але, звісно, це не всі причини зближення із собі подібними. Дослідження показали, що люди шукають в інших віддзеркалення морфології власних облич.

Учасники одного недавнього експерименту мали оцінити привабливість облич на зображеннях. В результаті їх привабили в середньому 22 риси морфології, які були ідентичними їхнім власним.

чоловік і жінка на вулиці міста

За словами Карен Ву, в таких випадках людьми керує прихований егоїзм та ефект впізнаваності. Люди найчастіше віддають перевагу тому, що їм близьке, що схоже на них.

«Для нашого мозку це означає легкість обробки інформації, і ця легкість йому приємна», – сказала психологиня.

Немає нічого знайомішого, ніж власне обличчя, тому цілком логічно, що ми тягнемося до тих, хто має схожі риси. Але, за словами докторки Ву, окрім пошуку подібності із собою, людина підсвідомо шукає в потенційних обранцях риси обличчя своїх батьків.

Це називається сексуальним імпринтингом. Дослідження виявили, що з раннього віку діти починають асоціювати своїх батьків з тим, який вигляд матиме майбутній бажаний партнер, пояснила пані Ву.

Ба більше: емоційна близькість людини з мамою й татом визначає те, наскільки її приваблюватимуть інші особи, що мають риси, як в її батьків.

Але справа не лише в обличчі. Багато хто шукає партнерів, статура яких відповідає їхній власній, розповіло видання Daily Mail.

Дослідження показали, що у подружжя, як правило, схожі індекси маси тіла, вага і зріст. Хоча, коли йдеться про ІМТ та фізичну форму, подібність може бути обумовлена ​​також факторами способу життя, зазначила Карен Ву.

Виходить, спостереження та висновки науковців суперечать старому стереотипові, мовляв, протилежності притягуються. Як запевнили дослідники, не існує наукових доказів, що цей міф відповідає дійсності.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU