Щороку напередодні зимових свят ветеринари попереджають власників кішок про небезпеку, нерідко навіть смертельну, що приховує в собі різдвяна ялинка.
Загалом ці свята для ветеринарів – суцільний жах (і традиційний заробіток). Після гулянь з приводу Різдва та Нового року власники масово несуть своїх котиків до ветеринарних лікарень. Там пухнастиків намагаються врятувати від сумних наслідків їхніх бешкетувань.
Чим загрожує кішкам різдвяне дерево
Передусім, слід пильно стежити, аби кішки не наїлися голок. По-перше, голки можуть проколоти шлунково-кишковий тракт тваринки, й тоді доведеться робити їй операцію.
По-друге, хвоя сосни містить алкалоїди – речовини, що захищають дерево від диких тварин та комах. Проте алкалоїди дуже шкідливі для домашніх улюбленців. Ці речовини виділяють масла, що спричиняють подразнення їхнього рота і шлунка.
Хоч як би ви хотіли, аби ваше помешкання просякло хвойним ароматом, все-таки подумайте про придбання штучної ялинки.
Але якщо ви твердо вирішили встановити в оселі справжнє дерево, спробуйте знайти таке, з якого не падають голки, радять експерти.
Підступні іграшки
Окрім власне ялинки, небезпечними для кішок можуть бути її прикраси. Грайливі тварини тільки й чекають, коли з гілок звисатимуть та звабливо дражнитимуть кульки та інші блискучі іграшки.
Якщо ж ваша кішка уявляє себе альпіністкою, вона легко видереться на ялинку та, дуже навіть ймовірно, завалить її. Якщо на дереві є скляні прикраси, вони, швидше за все, розіб’ються під час падіння. А бите скло, розкидане по підлозі, може серйозно порізати тварину.
А ось що є найчастішим приводом для постріздвяних звернень до ветеринарів, так це потрапляння у котячий стравохід мішури та «дощику». Ці прикраси доволі важко виймати, якщо кішка їх проковтнула та вони спричинили внутрішнє затикання. Також котики залюбки гризуть електричні гірлянди, зокрема, ввімкнені…
Згідно з порадою ветеринарів, власникам котиків краще взагалі не прикрашати ялинку скляними дрібничками та всім тим, що виготовлено з токсичних матеріалів.
Також експерти рекомендують викинути «дощик» та мішуру у смітник, а прикраси надійно закріпити на гілках. Слід розміщувати іграшки так, аби кішка своєю лапою не могла до них дотягнулася, розповіло видання Daily Mail.
Котячий різдвяний стрес
Ще одна річ, про яку потрібно пам’ятати під час святкового сезону, – це рівень стресу вашої кішки. Серед них є чимало таких, які негативно сприймають нових людей і навколишній галас.
Щоб не піддавати тварину стресу, можна тримати її якомога далі від кімнати, де відбувається основна частина святкування.
Також чинником котячого стресу є засоби для прибирання помешкання, які напередодні зимових свят господарі використовують у великій кількості. Через це кішка не почуватиметься в безпеці, бо ж не впізнаватиме запахів свого дому. А це – причина для стресу тварини. Отже, підсумуємо.
П’ять найбільших різдвяних небезпек для кішки
- Биті скляні іграшки
- Ялинкові голки
- Куштування «дощику»
- Жування гірлянд
- Стрес від галасу та побутової хімії
Фото: pixabay.com