Пристрій, створений дослідниками Кембридзького університету, працює на сонячних батареях. А отже, цей винахід захищатиме екологію довкілля не лише завдяки поглинанню забруднювальних речовин.
Як це працює?
Науковці Кембриджа розробили реактор на сонячній енергії, який вилучає з повітря шкідливі викиди CO2 та перетворює їх безпосередньо на пальне для автомобілів та літаків. Дослідники стверджують, що цей винахід також дасть можливість задовольняти енергетичні потреби інших галузей.
Учені розповіли, що на створення пристрою їх надихнув фотосинтез. Для перетворення атмосферного вуглекислого газу (CO2) на паливо не потрібні кабелі або батареї.
Як наголосили дослідники, реактор пропонує новий спосіб боротьби з кліматичною кризою, який є альтернативою відомим технологіям з уловлювання та зберігання вуглецю (CCS). Ці технології часто піддаються критиці, адже вони потребують значних фінансових вкладень, використовують невідновлювані джерела енергії та загалом є надто енерговитратними. До того ж CCS не переробляють вловлений CO2. А отже, екологів непокоїть проблема його безпечного зберігання, приміром, глибоко під землею.
«А що, як замість закачування вуглекислого газу під землю, ми зробимо з нього щось корисне?» – одного разу запитали себе вчені хімічного факультету імені Юсуфа Хаміда в Кембриджі.
«CO2 – шкідливий парниковий газ, але його також можна перетворити на корисні хімікати, не сприяючи глобальному потеплінню. Якби можна було виробляти ці пристрої у промислових масштабах, вони вирішили б одночасно дві проблеми – видалення CO2 з атмосфери та створення альтернативного чистого пального», – зазначив доктор Саян Кар, співавтор дослідження.
Пристрій поглинає CO2 з повітря вночі через спеціальні фільтри, а потім протягом дня використовує сонячне світло для запуску хімічної реакції з його перетворення на синтез-газ, що може бути альтернативою бензину.
Цей продукт можна використовувати й для створення хімікатів та фармацевтичної продукції, розповіло видання Independent. Простота користування пристроєм також дасть можливість жителям віддалених районів створювати власне альтернативне паливо, кажуть вчені.
Професор Ервін Рейснер, керівник дослідження, зауважив: «Замість того, щоб продовжувати видобувати і спалювати викопне паливо для виробництва продуктів, на які ми звикли покладатися, ми можемо отримувати весь необхідний нам CO2 безпосередньо з повітря та використовувати його повторно».
За словами професора Рейснера, винахід команди допоможе побудувати циклічну, стійку економіку. Роботу реактора науковці докладно описали у статті, яку опублікував журнал Nature Energy.
Фото: pixabay.com