Емпатія – подруга Морфея: співчутливі люди сплять міцніше

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Дослідники врешті виявили тип особистості, якому пощастило з глибоким та спокійним сном. Йдеться про тих, кому притаманний високий рівень співчуття. На думку вчених, це можна пояснити тим, що співчуття пов’язане з поліпшенням емоційної регуляції особистості.

Співпереживайте на здоров’я!

Насправді не можливо змусити себе раптом стати жалісливим, аби позбавитися проблем зі сном. Йдеться про рису характеру, а не про здатність, яку можна набути.

Щоб довести важливість емпатії для міцного сну, дослідники використали дані 37-річного дослідження (воно розпочалося 1980 року). У дослідженні взяли участь 3596 молодих фінів, котрі народилися між 1962 та 1977 роками. Їхній режим сну вчені оцінювали у 2001, 2007 та 2012 роках.

Команда зосередилася на учасниках, які пройшли оцінку співчутливості у 2001 та 2012 роках. До поля зору команди потрапили 1056 добровольців. Усі вони відповідали на запитання тесту щодо темпераменту та характеру, розробленого психіатром та генетиком Робертом Клонінгером. (Він відомий своїми дослідженнями типів особистості на основі звичок та темпераменту).

Добровольців також оцінювали за шкалою сну Дженкінса та Маастрихтського опитувальника життєвого виснаження, які визначають ступінь проблем зі сном.

zhinka spyt - Спосіб життя - 50Plus

Про що дізналися вчені

Згідно з даними дослідження, учасники з найвищим рівнем співчуття продемонстрували найкращу якість сну та менший ступінь занепокоєння. При цьому вчені не виявили зв’язку емпатії з тривалістю сну, розповіло видання Daily Mail.

Хоча співчутливі люди зазвичай пізно лягають спати та часто не можуть заснути через занепокоєння (бодай тому, що не подзвонили додому або випадково сказали щось недоречне), вони все одно сплять краще, зауважили дослідники.

Нові висновки вчених узгоджуються з результатами деяких попередніх досліджень. Зокрема тими, які припускають, що співчуття може покращити емоційне регулювання особистості. А, як доведено, здатність регулювати/контролювати емоції покращує якість сну.

Висновки з дослідження опублікував журнал Brain and Behavior.

А що на цю тему писали інші дослідники 

Дослідження 2019 року, опубліковане в журналі Nature Human Behavior, показало, що брак сну збільшує ризик виникнення тривоги.

Відповідно до статистичних даних, близько 34 відсотків дорослих віком від 18 до 64 років позбавлені якісного сну. Вони сплять менш як сім годин на добу. Цей показник знижується до 26 відсотків у віці 65 років і більше.

За даними інших досліджень, чоловіки недосипають частіше, ніж жінки. 33,3 відсотка чоловіків свідчать, що сплять менш як сім годин на добу. Таким показником можуть «похвалитися» 32,1 відсотка жінок.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU