У картині світу Безоса є 1000 Ейнштейнів, але немає жодного серійного вбивці

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Засновник компаній Blue Origin та Amazon Джефф Безос нещодавно поділився своїм баченням майбутнього в інтерв’ю Лексу Фрідману. Згідно з баченням Безоса, людство зрештою стане мультипланетним видом. А нашу Сонячну систему населятиме трильйон людей.

Лекс Фрідман (Олексій Олександрович Фрідман) – американський дослідник українсько-єврейського походження, ведучий відомого у США подкасту

Безос, капітал якого складає близько 110 млрд доларів, сказав: «Мені хотілося б, щоб у Сонячній системі жив трильйон людей. Якби у нас був трильйон людей, у нас могло б бути 1000 Моцартів та 1000 Ейнштейнів». Єдиний спосіб досягти цієї мети, за словами мільярдера, – використовувати для життя гігантські космічні станції, адже «поверхні планет надто малі».

Трильйон душ за тисячу Моцартів і тисячу Ейнштейнів – звучить приголомшливо. Але якщо погодитися з теоремою Безоса про дві тисячі геніїв на трильйон населення, потрібно також розглянути і темну сторону майбутньої картини світу. Зокрема, не забути про серійних убивць.

Згідно з інформацією, зібраною американськими професорами, зокрема, з Університету узбережжя Мексиканської затоки у Флориді, 2018 року у США нараховувалося 12 активних серійних вбивць. Того року населення Штатів становило 326,8 мільйона людей. А це означає, що приблизно один з кожних 27 мільйонів населення був серійним убивцею, розповіло видання Science Alert.

Щоправда, дослідження професорів також показало стійке зниження числа серійних убивць останніми роками. Ймовірно, це пов’язано з потужним розвитком складних технологій спостереження з тих пір, як наприкінці 1980-х кількість активних серійних убивць досягла піка.

Якби трильйон людей, відповідно до теорії Безоса, розселився по космічних станціях, можна припустити, що технології спостереження залишилися б на своїх місцях. Проєктуючи дані 2018 року на трильйон населення, можна очікувати, що в Сонячній системі налічуватиметься близько 37 тисяч активних серійних убивць.

kosmos - Наука&Техніка - 50Plus

Іншими словами, на кожного Моцарта та Ейнштейна у кожному мільярді мешканців Сонячної системи припадатиме близько 37 серійних убивць.

До того ж не слід виключати можливості що й серед серійних убивць буде свій Ейнштейн, зауважили дослідники. Вони запропонували скористатися статистикою 2018 року та емпіричним правилом Безоса «один Ейнштейн на 1 мільярд людей» та припустити, що бути серійним убивцею та бути Ейнштейном – незалежні явища. Після підрахунку рівня поширеності кожного з них, є ймовірність того, що людство може отримати серійного вбивцю за Ейнштейном. Тобто таку віртуозну людину в серійних вбивствах, яка фундаментально змінить наше розуміння світоустрою. І таких у картині світу Джеффа Безоса може бути 1 на 27 квінтильйонів населення.

Хоча це й видається малоймовірним, варто пам’ятати про так званий ефект нехтування знаменником. Велика популяція перетворює малоймовірні події на найімовірніші.

Якщо майбутнє за Безосом почнеться з одного трильйона людей і темпи зростання населення становитимуть 2,2 відсотка на рік (як за часів Зеленої революції 1963-го), то 27 квінтильйонів людей налічуватиметься в Сонячній системі приблизно за 800 років.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

Квадратний рекламний банер 50 plus.

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU