Інопланетяни, ховайтеся! ШІ шукатиме позаземне життя з точністю 90%

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Протягом століть людство було одержиме думкою про життя на інших планетах. Новий прорив у виявленні інопланетян зробила команда дослідників з Університету Джорджа Мейсона (Вірджинія, США). Вчені запевняють, що новий алгоритм штучного інтелекту здатен виявляти позаземне життя з 90-відсотковою точністю. На думку науковців, це означає неабиякий прогрес у можливостях людства знаходити життя в Сонячній системі та за її межами.

Про що повідомили дослідники

Протягом тривалого вивчення космосу, вчені виявляли на його просторах чимало компонентів, необхідних для життя. Зокрема, амінокислоти та нуклеотиди, які потрібні для створення ДНК. Однак достеменно не було відомо, чи є вони ознаками життя або ж являють собою абіотичні елементи, такі як гази та хімічні речовини.

І ось тепер команда дослідників розробила модель штучного інтелекту, що може встановити, чи є зразок біотичним або абіотичним. Точність визначення – 90 відсотків, розповіло видання Daily Mail.

Для того, щоб створити таку модель штучного інтелекту, науковці проаналізували 134 різні зразки живих клітин, викопного палива, метеоритів та органічних сполук. Аналіз включав поділ зразка на складові, а також виявлення тонких відмінностей між молекулярними структурами і масами.

Доктор Роберт Хейзен, провідний автор дослідження, вважає, що результати командної роботи ознаменували собою значний прогрес у здібностях людини розпізнавати біохімічні ознаки життя за межами Землі.

На думку вченого, модель ШІ відкриває шлях до використання інтелектуальних датчиків на безпілотних космічних кораблях для пошуку ознак життя.

marsohid - Наука&Техніка - 50Plus

«Ці результати означають, що ми зможемо знайти форму життя з іншої планети, з іншої біосфери, навіть якщо вона сильно відрізняється від життя на Землі», – зазначив Доктор Хейзен. І якщо вчені дійсно виявлятимуть ознаки життя деінде, вони зможуть сказати, чи має життя на Землі та інших планетах однакове або різне походження.

Наразі команда має намір використати цю модель штучного інтелекту для тестування зразків, що їх зібрав марсохід Curiosity на Червоній планеті. Нова модель ШІ може також допомогти вченим розсекретити історію загадкових древніх каменів Землі та визначити, коли саме зародилося життя на нашій планеті.

Результати дослідження опублікував журнал Proceedings of the National Academy of Sciences.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU