Патріотичні футболки з українською символікою, сумки-шопери з принтом

Стібки та стежки Енн Лоу – забутої кравчині Жаклін Кеннеді

Вона – перша темношкіра кутюр'є, що прославилася своїми сукнями для представниць американського бомонду 1920-1960-х років.

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Доля встромила чимало шпильок в її життя. Не раз скинула з п’єдесталу, на яку майстриню піднесли талант і впертість.

Багатійки не випадково марили її сукнями. Енн Коул Лоу (1898-1981) вирізнялася особливим вмінням приборкувати найдорожчі тканини та розуміла потреби примхливих клієнток. У своїх елегантних творіннях вона використовувала, зокрема, набивну техніку «трапунто», що веде свій початок із середньовічної Італії. А ще оздоблювала сукні небачено красивими авторськими квітами.

Енн Лоу у майстерні

Секретна снобка 

Не зважаючи на те, що Енн Лоу шанували як старійшину американських модельєрів, замовниці майже ніколи не розголошували її імені під час світських подій. Це тепер на афроамериканське походження дизайнерки ніхто не звернув би уваги. Однак у часи розквіту її діяльності все було інакше.

У 1960-х одне з поважних видань назвало Енн чи не найбільшим секретом суспільства. І цим лише підтвердило, що інформацію про висококласну модельєрку вже годі приховувати: її ім’я на той час було надто відомим.

Енн у своїй відомості не лише була переконана, але й називала себе «жахливою снобкою». Вона давно для себе визначила: її адресна аудиторія – вищий світ. Сукні від неї не потерплять жодних соціальних мезальянсів. Надто вже великих зусиль вартував їй шлях нагору, ця славнозвісна американська історія успіху.

Вийшовши із родини рабів Алабами, вона успадкувала ремесло швачки від бабусі та мами, які мали власне ательє. Свої перші сукні – для першої леді штату – Енн Лоу пошила у 16 років, коли осиротіла та взяла сімейну справу у свої руки. А за кілька років обдаровану 19-річну афроамериканку прийняли до нью-йоркської Школи дизайну, що стало безпрецедентною подією. Через колір шкіри дівчина навчалася окремо від інших студентів, які здебільшого поступалися їй талантом.

Спочатку про неї дізнався бомонд Флориди, де дизайнерка упродовж десяти років шила ефектні сукні у власному ательє. А остаточно вона відбулася як кутюр’є, коли життєва стежина знову привела її до Нью-Йорка. Там можливості Енн реалізувалися сповна. З її студії виходив одяг для дам із родин мільярдерів, аристократок, світських левиць, знаних музиканток, оскарівських номінанток тощо.

Енн Лоу працює над новою сукнею

Енн Лоу у своїй студії

Фатальна сукня Жаклін

1953-го Енн Лоу отримала замовлення – пошити весільну сукню Жаклін Був’є, котра незабаром мала стати Жаклін Кеннеді та першою леді США. Сталося так, що творчість майстрині в родині Був’є знали давно. Тож про авторку майбутнього наряду для Жаклін довго не думали. Роздивляючись весільні світлини найгарнішої пари XX століття, мало хто знає, які драми супроводжували пошиття сукні для молодої.

Жаклін Кеннеді у весільній сукні

Жаклін Кеннеді у весільній сукні

На цей витвір мистецтва кольору слонової кістки модельєрка витратила більш як 45 метрів шовкової тафти – цілий рулон. Саме стільки потребували численні узорчасті складки, що прикрасили ліф та спідницю. У ролі акценту виступив виразний виріз, що делікатно відкривав плечі 24-річної красуні-нареченої.

За 10 днів до весілля приміщення, в якому команда Лоу два місяці працювала над сукнею для Жаклін, затопило. За короткий час швачки мали відродити знищений шедевр та решту суконь вельможних клієнток. Усе це вилилося для майстрині в суму, еквівалентну 21 тис. доларів за сучасним курсом. А коли весілля Кеннеді побачив увесь світ, імені авторки сукні не згадав жоден репортер.

vesilna suknya zhaklin kenedi - Мода, Особистості - 50Plus

Весільна сукня Жаклін Кенеді, створена Енн Лоу

Може, у всьому виною – заздрість конкурентів? А, може, то була плата Енн Лоу за власний снобізм – зверхність темношкірої жінки, яка добре знала, що таке поділ на білих і кольорових, пересічних і статусних.

Згодом історія Енн Лоу набула ще більшого трагізму. На початку 1960-х вона розорилася та залишилася без своєї майстерні через проблеми з податками. Подейкують, дизайнерка геть не вміла вести справи. На додаток до цього букету нещасть кравчині видалили праве око через раптом виявлену глаукому, а пізніше вона ледь не втратила ще й ліве.

Однак на цьому затьмареному небокраї суцільних негараздів усе ж трапився промінь світла. Невідомий і дуже втаємничений анонім раптом покрив борги майстрині. У цьому широкому жесті підозрювали Жаклін Кеннеді. Хоча підтвердженої інформації про це немає й досі.

Енн Коул Лоу повністю відійшла від справ 1972 року. Тепер її прекрасні сукні прикрашають експозиції провідних музеїв світу, надихаючи нові покоління модельєрів.

Запрошуємо у чарівний світ Енн Коул Лоу – галерею з її чудовими сукнями. Натисніть на будь-яке зображення – і світлина відкриється на весь екран.

Фото з відкритих джерел

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

© Copyright 2024 50Plus

RU