Кардіологічна сенсація: ШІ діагностує інфаркт з точністю 99,6 відсотка

FacebookTwitterLinkedinTelegram

Команда дослідників з Единбурзького університету стверджує, що такий прорив у кардіодіагностиці значно скоротить кількість госпіталізацій. Інструмент ШІ допоможе швидко виявляти пацієнтів, яких можна відправляти додому.

Науковці навчили новий алгоритм штучного інтелекту, який назвали CoDE-ACS, на прикладі даних 10 038 пацієнтів. Усі вони потрапляли до лікарні з підозрою на інфаркт. І тепер ШІ визначатиме його з неймовірною оперативністю.

Порівняно з поточними методами діагностування, нове програмне забезпечення заперечуватиме серцевий напад у вдвічі більшої кількості пацієнтів. Точність діагнозу – 99,6 відсотка.

Чим іще особливе це відкриття?

Дослідники запевняють, що інструмент штучного інтелекту зменшить навантаження на відділення невідкладної допомоги та заспокоїть пацієнтів, які скаржаться на біль у грудях.

Золотий стандарт діагностики інфаркту передбачає вимірювання рівня білка тропоніну в крові (він міститься у клітинах серцевого м’яза). Проте поза увагою медиків залишаються такі чинники, як вік, стать та проблеми зі здоров’ям, від яких залежить показник тропоніну. А це впливає на точність діагностики інфаркту. Команда заявила, що нова розробка допоможе запобігти цьому.

ШІ отримує інформацію про пацієнта, таку як вік, стать, історія хвороби, результати ЕКГ та рівень тропоніну. Аналізуючи ці дані, алгоритм визначає вірогідність інфаркту в людини. А потім показує результат у вигляді оцінки ймовірності від 0 до 100, розповіло видання Daily Mail.

Професор Ніколас Міллс, який керував дослідженням, зауважив: пацієнтам з гострим болем у грудях рання діагностика інфаркту та вчасне лікування рятують життя.

Наразі в Шотландії проходять підсумкові клінічні випробування нового інструменту штучного інтелекту. Розробники мають остаточно оцінити, якою мірою програма допоможе розвантажити переповнені відділення невідкладної допомоги.

Результати наукової роботи опублікував журнал Nature Medicine. Фінансував дослідження Британський фонд серця.

До речі. У Великій Британії щороку фіксують близько 100 тисяч госпіталізацій через інфаркти. Тобто кожні п’ять хвилин відбувається чергова госпіталізація. Як показали попередні дослідження, в жінок на 50 відсотків більше шансів отримати неправильний початковий діагноз, ніж в чоловіків. А в пацієнтів, яким поставили неправильний діагноз, ризик смерті протягом 30 днів вищий на 70 відсотків.

Фото: pixabay.com

FacebookTwitterLinkedinTelegram

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Прокоментувати

ТЕЛЕГРАМ

FACEBOOK

ПРО НАС

Логотип 50 Plus

50Plus – це медіа-ресурс про спосіб життя покоління 50+. Наша місія – надавати цікаву і корисну інформацію читачам та надихати їх на новому етапі життя.

ПІДПИСКА

Підпишіться на розсилку, щоб отримувати щотижневий дайджест.

RU